3 min 10 miesięcy

Niektóre kraje należące do unii europejskiej zalegalizowały używanie marihuany w celach medycznych, dodatkowo także możemy hodować ją w domu na własny użytek.

Oczywiście w tym przypadku istnieją pewne restrykcje, ilość krzaków jest ograniczona, dlatego też osoby zajmujące się hodowlą chcą jak najlepiej dobrać warunki aby otrzymywać jak największe plony z kilku roślin. Naturalnie możliwa jest hodowla na zewnątrz, warto jednak pamiętać iż w warunkach domowych możemy otrzymać wyższe plony. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na stworzenie specjalnego pojemnika który ma za zadanie stworzyć najlepsze warunki do hodowli konopi.

Namiot uprawowy do hodowli marihuany w domu

Jak wykonać growbox do uprawy marihuany?

Bardzo istotnym elementem hodowli jest dostarczenie odpowiedniej ilości światła dla naszych roślin, dlatego też będziemy potrzebowali specjalnych żarówek, czy też całego systemu oświetlenia. Naturalnie możemy wykorzystać tradycyjne żarówki żarnikowe, jednak coraz częściej korzystamy z żarówek typu LED. Posiadają one wiele zalet, możemy zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej, dodatkowo także nie emitują takiej ilości ciepła jak w przypadku żarówek tradycyjnych. Z pewnością będzie to istotne ponieważ warto pamiętać iż w środku naszego growboxa również powinniśmy zachować odpowiednią temperaturę.

W namiocie uprawowym należy oczywiście zmieścić odpowiednie donice lub też jedną dużą donicę w której znajdą się wszystkie krzewy. Naturalnie w tym przypadku możemy wykorzystać standardową glebę odpowiednim pH wynoszącym około 6. Możliwa jest także hodowla na podłożu stałym, w tym przypadku będzie to skała magmowa gdzie tworzymy bardzo dobre warunki do ukorzenienia. Stelaż można wykonać z różnych tworzyw, może być także stelaż metalowy który będzie odpowiednio wytrzymały, ponieważ będzie podtrzymywał cały system oświetleniowy. Oczywiście powinniśmy przewidzieć miejsce na całe okablowanie, dodatkowo także wykorzystuje się różnego rodzaju zasilacze elektryczne które posłużą do zasilenia paneli LED.

Zatem możemy wykonać w domu profesjonalny growbox jak zrobic wszystkie przyłącza związane z elektryką możemy znaleźć informacje na stronach internetowych, forach o instalacjach elektrycznych. Oczywiście można zakupić wiele gotowych rozwiązań dzięki czemu ułatwimy sobie znacznie pracę. Wymiary dostosowujemy do własnych potrzeb, w tym przypadku warto brać pod uwagę ostateczną wysokość jaką osiągną rośliny w zależności od odmiany którą wybierzemy.