3 min 3 lata

Felgi samochodowe odpowiadają za właściwe osadzanie opon, które mają kontakt z nawierzchnią.

Z racji położenia w pobliżu powierzchni styku ogumienia z podłożem, felgi są narażone na wiele różnych zanieczyszczeń, takich jak błoto, pył, a nawet smoła czy też asfalt. Co więcej, elementy takie mogą ulec uszkodzeniu lub korozji w wyniku kontaktu z solą drogową. W pobliżu felg znajdują się hamulce, a pył powstający jako rezultat ścierania klocków o tarcze, może osiągać wysoką temperaturę i osadzać się na felgach. Warto więc zadbać o ich odpowiednią pielęgnację, aby ochronić je przed zanieczyszczeniami i innymi szkodliwymi czynnikami.

Pielęgnacja i zabezpieczenie felg samochodowych

Środki do pielęgnacji felg i ich właściwości

Aby zapewnić skuteczne zabezpieczanie i łatwiejsze mycie felg, warto pokrywać je specjalnymi preparatami. Dzięki ich stosowaniu zanieczyszczenia nie osadzają się bezpośrednio na feldze tylko na powłoce ochronnej, więc ich usuwanie jest o wiele łatwiejsze i bezproblemowe. Warto używać takich produktów regularnie na felgach. Będzie można je ochronić nie tylko przed standardowymi, ale również silniejszymi i trudnymi do usunięcia zabrudzeniami.

Nowoczesne preparaty pielęgnujące felgi charakteryzują się wysoką jakością oraz bardzo dużą trwałością. Felgi są dzięki nim chronione nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale również przed różnymi zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Co więcej felgi pokryte woskiem czy też specjalnymi powłokami ceramicznymi będą posiadały atrakcyjny połysk, a to przekłada się pozytywnie na ich estetykę.

Znalezienie wysokiej jakości produktów do pielęgnacji felg nie jest problematyczne na polskim rynku. Godną polecenia ofertę można znaleźć między innymi w sklepie internetowym https://detailingstore.pl/42-woski-i-powloki-do-felg. Dzięki takim rozwiązaniom możliwe jest znalezienie dobrych produktów do użytku domowego lub profesjonalnego. Można je zamawiać wygodnie, bez potrzeby wychodzenia z domu. Wystarczy tylko urządzenie z dostępem do Internetu.