5 min 4 lata

Masaż powinien znajdować się wysoko na liście rzeczy, na które należy poświęcić czas w ciągu tego dnia, aby pomóc Ci się zrelaksować.

Jest dość uniwersalny, aby uzyskać natychmiastowe rezultaty z masaży głębokich tkanek. Dowiedz się, co potrafią masaże, jak uzyskać wspaniałe i jak możesz je dostarczać innym.Tylko rozebrać się do swojego poziomu komfortu. Dla wielu osób rozbieranie się do masażu to nic wielkiego. W przypadku niektórych tak nie jest i często czują się nieswojo lub skrępowani podczas masażu. Zmniejszy to efekt masażu. Unikaj tego, zdejmując tylko te ubrania, w których czujesz się komfortowo.Jeśli chcesz wykonać szybki masaż, rozważ skupienie się tylko na stopach. Stopy oferują niewielką powierzchnię do masażu, która zawiera wiele korzyści. Stopy mają wiele nerwów i punktów nacisku i utrzymują ciężar całego ciała przez cały dzień. Poświęć piętnaście minut na masowanie stóp i poczuj różnicę, jaką daje.Zaplanuj swoje masaże mądrze. Jeśli po masażu zwykle robisz się senny, powinieneś unikać robienia go przed pójściem do pracy. Jeśli jednak masaże pomogą Ci zdobyć trochę energii, nie wahaj się zaplanować masażu, zanim będziesz musiał przejść przez stresujący dzień w pracy.Wiadomo, że masaże azjatyckie pomagają rozluźnić ciało. Niezbyt powszechny, ale bardzo relaksujący masaż azjatycki nazywa się masażem indonezyjsko-jawańskim. Dzięki tej metodzie terapeuta użyje dłoni i kostek, aby wejść tak głęboko w skórę. Pomoże to rozluźnić mięśnie, jeśli były napięte.Rozmawiaj ze swoim masażystą. Porady i wskazówki dotyczące masażu od profesjonalistów

Rozmowa może być ostatnią rzeczą, jaką naprawdę chcesz zrobić podczas masażu, ale może to być różnica między dobrym doświadczeniem a wspaniałym.

Musisz poinformować terapeutę, które obszary wymagają pracy i jakie techniki działają najlepiej.Gdy wejdziesz w głębsze partie masażu, zwiększ tempo. Na początku będziesz masować powoli, aby rozluźnić mięśnie i przyzwyczaić się do dotyku. Trochę więcej siły jest właściwe, gdy masaż jest kontynuowany.Migreny mogą powodować niepełnosprawność. Jeśli cierpisz na migrenę, możesz łatwo pojąć, jak silna może na Ciebie wpłynąć migrena. Masaże złagodzą Twoje ciało i zmniejszą napięcie wywołujące migreny.Rozważ masaż w samej bieliźnie lub nago. Kontakt skóry ze skórą jest ważny podczas każdego masażu i można to osiągnąć tylko wtedy, gdy zdejmiesz ubranie. Zawsze możesz użyć koca do okrycia, jeśli obawiasz się skromności lub utrzymania ciepła podczas procesu.Hydrat, hydrat. Masaż rozluźnia płyn limfatyczny, kwas mlekowy i inne toksyny z tkanek miękkich. To jest część tego, co sprawia, że ​​twoje mięśnie są potem tak przyjemne. Jeśli jednak jesteś odwodniony, nie ma możliwości, aby te toksyny opuściły twój system. Może to spowodować ból i lekkie mdłości po masażu, co zniweczy cały wysiłek i marnuje pieniądze. Więc upewnij się, że pijesz!Posłuchaj swojego masażysty i postępuj zgodnie z profesjonalnymi wskazówkami, które ci udzielą. W końcu są ekspertami. Dopóki ta osoba jest profesjonalna, ufaj, że wie, co jest najlepsze. Obejmuje to wszelkie prośby przed i bezpośrednio po masażu. Mogą być rzeczy, które musisz zrobić, aby upewnić się, że twoje mięśnie dobrze reagują.Mam nadzieję, że ten artykuł otworzył ci oczy na niektóre z niesamowitych korzyści płynących z masażu. Powinieneś go zdobyć! Naucz się robić wspaniały masaż, a będziesz w stanie pomóc ukochanej osobie złagodzić wszelkie dolegliwości i bóle. Zacznij wykonywać tę praktykę w swoim codziennym życiu, a będziesz miał więcej energii i poczujesz się znacznie lepiej.