5 min 4 lata

Chociaż naukowcy nadal pracują nad lekiem na cukrzycę, przestrzeganie tych wskazówek może pomóc w osiągnięciu dobrego samopoczucia niezależnie od stanu zdrowia.

Istnieje wiele naturalnych kroków, które możesz podjąć, aby pomóc w opanowaniu cukrzycy. W tym artykule omówiono niektóre z naturalnych ziół i suplementów, które warto dodać do swojej diety oprócz obecnego planu.Ocet pomaga zapobiegać skokom cukru we krwi u diabetyków, którzy jedzą go podczas posiłku. Niektórzy ludzie faktycznie zalecają picie go bezpośrednio przed jedzeniem! Lubię posypywać nim sałatkę lub polewać w niej moje warzywa. Świetnie nadaje się również do marynowania mięs! Jest niezwykle wszechstronny.Jeśli chcesz fajnie ćwiczyć, zabierz swoje dzieci do parku! Możesz zagrać w piłkę nożną lub koszykówkę lub po prostu ścigać je na placu zabaw. Tenis to także świetna zabawa i możesz grać z dziećmi w każdym wieku. Wybierz coś, co im się podoba, a Tobie też się spodoba!Wystarczy poprosić o bezpłatny glukometr w aptece. Zwykle mają kupony lub rabaty, dzięki którym możesz uzyskać najnowszy model bez żadnych kosztów. Zastrzeżeniem jest to, że będziesz kupować paski do badań krwi ich marki do końca życia.Jeśli uważasz, że nie otrzymujesz odpowiedniej opieki od swojego lekarza, znajdź nowego! Czując się mniej niż komfortowo z pracownikiem służby zdrowia, możesz kwestionować jego diagnozę lub leczenie, co oznacza, że ​​nie możesz mu ufać. Znajdź nowego lekarza, w którego całkowicie wierzysz, aby zapewnić zdrową relację lekarz-pacjent.Zadzwoń do swojej firmy ubezpieczeniowej po zdiagnozowaniu cukrzycy, aby sprawdzić, czy oferuje ona pomoc, która pomoże ci ją opanować. Dostawcy ubezpieczeń zdrowotnych chcą, abyś składał jak najmniej roszczeń, więc kontrolowanie cukrzycy pozwoli im zaoszczędzić pieniądze. Często oferują usługi, które w innym przypadku nie byłyby objęte, więc zadzwoń i dowiedz się!Ważne jest, aby kontrolować stan przedcukrzycowy za pomocą odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych, a także utrzymywać wagę na normalnym poziomie. Badania pokazują, że nawet osoby w stanie przedcukrzycowym są narażone na niebezpieczne, długoterminowe uszkodzenia spowodowane nawet nieznacznie podwyższonym poziomem cukru we krwi. Potrzebujesz odpowiedzi, które pomogą Ci z cukrzycą? Nie szukaj dalej!

Efekty te mogą być szkodliwe nawet dla serca i układu krążenia.Jeśli masz cukrzycę, musisz zwracać uwagę na to, co jesz.

Różne rodzaje żywności w różny sposób wpływają na poziom cukru we krwi, dlatego należy uważnie monitorować spożycie pokarmu. Duże posiłki wymagają większych zastrzyków insuliny, a mniejsze posiłki wymagają mniejszych zastrzyków. Jeśli jednak będziesz ostrożny w jedzeniu, możesz skutecznie zarządzać poziomem cukru we krwi.Jeśli masz cukrzycę, chcesz uniknąć rozgotowania makaronu. Gdy makaron jest rozgotowany, traci swoją formę i łatwiej uwalnia glukozę, co podnosi poziom cukru we krwi. Powinieneś dążyć do gotowania makaronu, aż będzie zdatny do spożycia, ale nie gotuj go więcej.Chociaż większość ludzi zauważa, że ​​z wiekiem łatwiej przybierają na wadze, u diabetyków jest to często cięższe. Wraz z wiekiem twoje ciało spala coraz mniej kalorii po aktywności fizycznej. Jeśli masz cukrzycę, szczególnie ważne jest, aby zmniejszyć ilość spożywanego jedzenia, ponieważ niezmiennie zmniejszasz poziom aktywności. To wydłuży Twoje życie i zapewni Ci zdrowie.Chociaż te zioła i suplementy nie wyleczą Twojej cukrzycy, zdecydowanie mogą pomóc. Jeśli nie masz pewności co do ich wypróbowania, porozmawiaj o tym z innymi osobami chorymi na cukrzycę i skonsultuj się również z lekarzem. Dodanie suplementów i ziół może zachować zdrowie również na inne sposoby i pomóc w prowadzeniu zdrowszego życia.