5 min 3 lata

Czy starasz się uzyskać lepszą formę? Chcesz zobaczyć wzrost swoich mięśni? Jeśli chcesz zobaczyć wzrost rozmiaru swoich mięśni, przeczytaj poniższy artykuł.

Znajdziesz tu pomocne wskazówki dotyczące prawidłowego zwiększania masy mięśniowej.Genetyka będzie odgrywać rolę w sukcesie budowania mięśni, który widzisz. Jeśli twoja rodzina nie zapewniła ci odpowiedniej genetyki, aby mieć ciało, o jakim marzysz, być może będziesz musiał pracować podwójnie, aby zobaczyć jakiekolwiek rezultaty. To nie znaczy, że jest to niemożliwe, oznacza to po prostu cięższą pracę.Jeśli zależy Ci na jak najlepszych wynikach treningu siłowego i zwiększeniu masy mięśniowej, powinieneś starać się trenować przynajmniej trzy razy w tygodniu. Powinno to zapewnić wystarczającą ilość ćwiczeń, które pobudzą Twoje mięśnie do trybu budowania. Jeśli dopiero zaczynasz, dwa razy w tygodniu wystarczą, aż przyzwyczaisz się do nowej rutyny.Ważne jest, aby ćwiczyć, dopóki nie dojdzie do niewydolności mięśni. Wiele osób przestaje ćwiczyć, gdy zaczynają odczuwać, że ciężary stają się nieco trudne do podniesienia. Powstrzymywanie się do momentu, w którym twoje ciało nie będzie już w stanie naciskać, da ci szczupłe, silne mięśnie, których naprawdę pragniesz.Spożywanie koktajlu proteinowego po treningu jest bardzo ważne. Koktajl proteinowy dostarcza organizmowi składników odżywczych, których potrzebuje, aby móc odbudować włókna mięśniowe i pomóc mięśniom rosnąć szybciej i mocniej. Koktajle proteinowe powinny mieć stosunek węglowodanów do białka 2:1, aby były jak najbardziej korzystne.Pamiętaj, że nigdy nie jest dobrym pomysłem używanie skali do określania swoich postępów, gdy próbujesz budować mięśnie. Jeśli zauważysz, że twoja waga rośnie w liczbach, pamiętaj, że możesz po prostu tracić tłuszcz, jednocześnie nabierając masy mięśniowej. Ponieważ mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, jest to znajoma strona dla wielu, którzy próbują robić jedno i drugie w tym samym czasie. Wskazówki dotyczące budowania mięśni w naturalny sposób

Oceniaj swoje wyniki na podstawie tego, co widzisz w lustrze, a nie tego, co widzisz na skali.Zanim zaczniesz budować mięśnie, musisz usiąść i wymyślić realistyczny plan dla siebie.

Jest to ważne, ponieważ pomaga postępować zgodnie z ustalonymi wytycznymi i znacznie szybciej osiągać cele. Jeśli tego nie zrobisz, prawdopodobnie się poddasz.Wiele osób wierzy, że będzie w stanie schudnąć wyłącznie poprzez treningi cardio, ale budowanie mięśni jest również bardzo ważne. Jest to najlepszy sposób na przyspieszenie utraty wagi, ponieważ każdy funt tłuszczu wymaga więcej kalorii i energii do utrzymania niż funt tłuszczu.Upewnij się, że w swoim reżimie treningowym wykonujesz martwy ciąg. To ćwiczenie powoduje uwolnienie bardzo dużej ilości hormonów, które są potrzebne do maksymalnego wzrostu mięśni. Martwy ciąg wykorzystuje praktycznie każdą główną grupę mięśni. Ci, którzy zaczynają robić martwy ciąg, zwykle bardzo szybko widzą przyrost masy mięśniowej.Dobre nawodnienie ma kluczowe znaczenie dla sukcesu w budowaniu mięśni. Jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody, możesz zranić mięśnie lub siebie. Ponadto nawodnienie jest niezbędne w procesie budowania i utrzymywania masy mięśniowej, dlatego odgrywa wiele ról.Podsumowując, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć rozmiar swoich mięśni. Jeśli zastosujesz się do wskazówek wymienionych w tym artykule, przekonasz się, że będziesz w stanie ćwiczyć efektywniej i zobaczyć pożądany przyrost masy mięśniowej. Przestań marnować czas, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami.