3 min 1 miesiąc

Kiedy przeminie okres świąteczny i przyjemności z tym związane, zima może być trudną porą roku, aby pozostać aktywnym.

Krótsze dni i zimna pogoda mogą przetestować naszą determinację do wyjścia na zewnątrz i ćwiczeń, a także do aktywnego spędzania czasu z całą rodziną. Jest wiele powodów, dla których podjęcie nowej zimowej aktywności lub zarezerwowanie urlopu zimowego to dobry pomysł i może być idealnym antidotum na każdą zimową chandrę.

Aktywności zimowe to dobry sposób na odpoczynek

Zimowe ferie na Jurze

Jeśli nigdy nie próbowałeś sportów zimowych, możesz się na nie zdecydować podczas ferii zimowych. Czy to w swoim ojczystym kraju, czy podczas podróży za granicę, doświadczając nowego sportu lub aktywności na świeżym powietrzu jest zarówno satysfakcjonujące, jak i stanowi świetną zabawę dla całych rodzin. Ferie zimowe to najlepszy czas na naukę i doskonalenie takich aktywności jak jazda na nartach, wędrówki na rakietach śnieżnych, narciarstwo biegowe, snowboard, jazda na łyżwach czy sankach, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas ferii na Jurze możemy również wziąć udział w prawdziwych kuligach czy zorganizować ognisko.

Zimowe wyjazdy grupowe to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości, będziemy mieć zatem towarzyszy do wielu przygód na świeżym powietrzu. Zimowa pora oferuje spektakularne górskie krajobrazy, które również szczycą się naturalnymi korzyściami, takimi jak czyste powietrze, suchy klimat i duża szansa na słoneczne dni. Wyjazd w góry jest od setek lat polecany przez lekarzy pacjentom z wszelkiego rodzaju dolegliwościami, szczególnie z chorobami dróg oddechowych i alergiami.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu korzystnie wpływają nie tylko na kondycję, ale także na zdrowie fizyczne i psychiczne. W pracy i szkole spędzamy większość czasu w pomieszczeniach, a siedzący tryb życia jest niezdrowy dla osób w każdym wieku. To sprawia, że aktywność na zewnątrz jest jeszcze bardziej istotna, ponieważ pozwala nam się poruszać, poszerza horyzonty i pozwala pokonać codzienne troski i stres. Zarezerwuj aktywne ferie na jurze, to doskonały sposób na zmotywowanie się do jak najlepszego wykorzystania czasu wolnego od pracy i nauki.