3 min 2 lata

Jeżeli poszukujemy materiału na taras, bardzo dobrym rozwiązaniem będą deski kompozytowe, które produkowane są z mieszanki mączki drewnianej oraz polietylenu.

Dzięki temu uzyskuje się pożądane właściwości, jest to materiał odporny na działanie wilgoci, promieni UV. Deska z biegiem lat nie zmienia koloru, możemy łatwo utrzymać czystość na naszym tarasie. Wiele modeli posiada rowki, które sprawiają, że jest to powierzchnia antypoślizgowa, dodatkową zaletą jest możliwość łatwiejszego odprowadzania wody.

Polskie deski kompozytowe EkoTeak

Deska kompozytowa w odróżnieniu od tradycyjnego drewna nie wchłania wilgoci, nie puchnie, nie zmienia swojego kształtu z biegiem lat. Dlatego jest to bardzo dobry wybór na zewnątrz, możemy zastosować ją również na elewacji, wykorzystać w ogrodzie, przykładowo obudować altankę. Doskonale nadaje się na powierzchnie intensywnie eksploatowane, bardzo dobrze sprawdzi się także na balkonie w bloku. Możemy w tym przypadku zastosować różnego rodzaju barwniki, możemy wybrać deski ciemnobrązowe, szare, antracytowe czy też imitujący drewno naturalne.

Dużą popularnością wśród klientów cieszą się polskie deski kompozytowe, które często wykonane są z pyłu z drzew iglastych, dzięki czemu są one przyjemne w dotyku, nie wydzielają też nieprzyjemnego zapachu, tak jak w przypadku tanich desek kompozytowych sprowadzonych z Chin. Jeżeli poszukujemy wysokiej jakości deski kompozytowej, warto zakupić produkty firmy EkoTeak, są to deski produkowane z wykorzystaniem najnowszych technologii produkcyjnych, posiadają bardzo dobre właściwości, jak również intensywną, jednolitą kolorystykę. Klienci poszukują desek, które charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne, powinny być także odporne na nacisk. Modele EkoTeak to mocne deski kompozytowe, które charakteryzuje łatwość montażu, dodatkowo dostępne są legary kompozytowe oraz systemy montażowe.

Firma Ekoteak.pl dostarcza także deski tarasowe na zamówienie, które będą posiadały określony wymiar. Zaletą jest krótki czas realizacji, firma kładzie nacisk na ekologię, podczas produkcji desek nie ma odpadów. Polskie deski kompozytowe cieszą się dużym zainteresowaniem również zagranicą, producenci wykorzystują innowacyjne technologie, dzięki czemu deski imitują naturalne drewno, posiadają przyjemny zapach oraz odpowiednią fakturę.