3 min 1 rok

Kredyty gotówkowe zaliczają się do grona najpopularniejszych produktów finansowych w Polsce.

Są one oferowane przez wiele banków obok kredytów firmowych, konsolidacyjnych, samochodowych czy też hipotecznych. W porównaniu z innymi produktami bankowymi, środki pozyskane z kredytów gotówkowych można przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel. Nic więc dziwnego, że takie formy wsparcia są wybierane przez ludzi na wypadek różnych nagłych zdarzeń, awarii czy też do finansowania pewnych zakupów bez potrzeby długotrwałego oszczędzania.

Kredyt gotówkowy – jak go otrzymać?

Co warto wiedzieć o kredytach gotówkowych?

Zwykle kredyty gotówkowe obejmują kwoty od kilkuset do kilkunastu, a czasami kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele zależy w tym przypadku od zdolności kredytowej klienta oraz od konkretnej oferty instytucji bankowej. Pozytywną informacją jest to, że wymogi dotyczące kredytów gotówkowych nie są wygórowane, a formalności są często ograniczone do minimum. Jeśli dodatkowo klient starający się o kredyt posiada konto w danym banku, na które wpływa wynagrodzenie to istnieje spora szansa na załatwienie całego procesu kredytowego on-line.

Samo staranie się o kredyt wymaga złożenia wniosku z podstawowymi danymi na swój temat, informacjami o własnych finansach, itp. Bank może wymagać również przekazania innych istotnych dokumentów pomagających w podjęciu odpowiedniej decyzji kredytowej. Problemem w przypadku takich kredytów jest mnogość ich ofert, ponieważ takie formy finansowania są oferowane przez wiele banków. Samodzielne poszukiwanie istotnych informacji i parametrów oraz ich porównywanie jest czasochłonne i wymaga sporych nakładów pracy.

Znacznie lepszą opcją jest zdecydowanie się na wsparcie doradców kredytowych, takich jak na przykład http://www.strzylak.pl. Są to fachowcy posiadający możliwość składania zapytania jednocześnie do wielu instytucji i uzyskania od nich szybkiej odpowiedzi. Dzięki temu klient po krótkim czasie oczekiwania pozna oferty najlepiej dopasowane do jego potrzeb. Dodatkowo doradcy kredytowi zajmują się również pomocą w załatwianiu formalności kredytowych w imieniu klienta.