3 min 1 rok

Co zrobić, kiedy nie pierwszy raz to właśnie chwasty były odpowiedzialne za zniszczenie upraw naszych zbóż? Czy rzeczywiście istnieje szansa, lub okazja, aby móc je w skuteczny i bezpieczny dla samych zbóż chronić poprzez zastosowanie oprysków przeznaczonych do tego celu? Oczywiście jak najbardziej, mało tego zaleca się nawet przeprowadzenie określonych zabiegów, z uwzględnieniem wielu ważnych czynników, między innymi stadium rozwoju zbóż czy też pory roku.

Pewnie, że takie zabiegi pielęgnacyjne mogą mieć również zastosowanie typowo przed samym siewem, mają one za zadanie wyeliminować chwasty już na tym etapie planowania uprawy zbóż. Z czasem zaleca się przeprowadzenie też innych działań z wykorzystaniem herbicydów, o których wyborze warto pomyśleć z bardzo wielu uzasadnionych powodów. Herbicydy to nie tylko ogromna skuteczność zwalczania chwastów, ale prawidłowe ich dostosowanie pozwoli nam zwiększyć ilość oraz jakość naszych plonów, nie narażając je na negatywny wpływ ze strony chwastów. Mają one nie tylko hamować, ale też zabijać chwasty, poprzez ograniczenie ich fotosyntezy lub bezpośredniego wpływu na ich korzeń. Dlatego jeżeli rzeczywiście zależy nam na tym, by kolejny sezon w kontekście upraw zbóż nie był narażony na straty z powodu chwastów, to herbicydy są sposobem na uporanie się z taką sytuacją lub problemem.

Kolejny raz to chwasty były odpowiedzialne za zniszczenie twoich upraw?

Od czego uzależniona jest skuteczność oprysków?

Dosyć często pomimo stosowania oprysków oraz nawozów, okazuje się, iż ich skuteczność pozostawia bardzo wiele do życzenia, a tym samym nie likwidują one chwastów, a nawet wpływają negatywnie na naszych upraw. Niestety taka sytuacja może mieć miejsce, zwłaszcza jeżeli nie zastosujemy sprawdzonych, bezpiecznych oraz popularnych oprysków, w tym nie zdecydujemy się na wykorzystanie wspomnianych herbicydów. Wszystko co powinno nas nie tylko do nich przekonać, ale też należy wiedzieć znajdziemy na stronie https://zwalczamychwasty.pl/oprysk-na-chwasty-w-zbozach-ozimych-jaki-herbicyd-wybrac-na-wiosne/ która pozostaje nie tylko ciekawym, ale również wartościowym źródłem informacji na tematy związane z ochroną zbóż przed chwastami.