Dzbanki filtrujące to rozwiązanie, które coraz częściej znaleźć można w polskich domach. Dzięki nim jesteśmy w stanie pić czystą wodę, która będzie pozbawiona chloru i innych zanieczyszczeń. W jaki sposób działają dzbanki filtrujące? Jakie rodzaje wkładów do dzbanków możemy wyróżnić? Dlaczego warto rozważyć zakup dzbanka filtrującego? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźć można w poniższym wpisie, który rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników w tym zakresie.
W jaki sposób działają dzbanki filtrujące?
Działanie dzbanków filtrujących nie jest skomplikowane. Użytkownik wlewa wodę do górnej części przedmiotu, która przepływa przez wkład filtrujący do dolnego zbiorniczka dzięki grawitacji. W wyniku tego procesu ciecz jest oczyszczana i staje się zdatna do picia. Za pośrednictwem tytułowego dzbanka usuniemy zanieczyszczenia mechaniczne, które dostają się do instalacji. Pozbywamy się również chloru, który stosowany jest w celu dezynfekowania wodociągu. Zneutralizowaniu ulega część metali ciężkich- najczęściej ołowiu. Właściciel przedmiotu pozbędzie się problemu nadmiernej twardości wody, a także zanieczyszczeń organicznych i pestycydów.
Jakie rodzaje wkładów do dzbanków możemy wyróżnić?
Dzbanki filtrujące mogą być wyposażone w zróżnicowane wkłady- w zależności od tego, na jaki się zdecydujemy, usuwane będą inne rodzaje zanieczyszczeń. Największą popularnością cieszą się wkłady standardowe, których głównym zadaniem jest usuwanie mechanicznych zanieczyszczeń, do których najczęściej zalicza się rdzę i cząstki uszczelnień. Dodatkowo neutralizowane są związki chloru, związki organiczne i metale ciężkie, w wyniku czego poprawie ulega smak, zapach i barwa wody. Żywica jonowymienna skutecznie obniża twardość wody.
Drugim rodzajem wkładów są te, które wzbogacają wodę w magnez. O ile nie zmniejszają one twardości wody, to jednak możemy liczyć na większą ilość wcześniej wspomnianego pierwiastka.
Powszechne są również wkłady alkalizujące wodę, które podnoszą odczyn pH. Ostatnim rodzajem są wkłady o zwiększonym usuwaniu twardości- jak sama nazwa wskazuje, w większym stopniu zmiękczają wodę, co jest w sposób sposób szczególny pożądane w przypadku wody bardzo twardej.
Dlaczego warto rozważyć zakup dzbanka filtrującego?
Nie bez powodu dzbanki filtrujące cieszą się coraz większym uznaniem wśród konsumentów. Są one w stanie oczyścić wodę kranową ze wcześniej wspomnianych zanieczyszczeń. Poprawie ulega smak cieczy- smak chloru i rdzy jest niemalże niewyczuwalny. Wyposażając się w specjalistyczne wkłady możliwe jest wzbogacenie wody o dodatkowe składniki mineralne. Koszt zakupu takiego przedmiotu jest stosunkowo niski, biorąc pod uwagę szereg zalet takiego rozwiązania. Użytkowanie nie jest problematyczne- z małego dzbanka mogą korzystać nawet dzieci. Warto wspomnieć o niższych kosztach eksploatacyjnych, bowiem zakup butelkowanej wody wymagałby od nas większych wkładów finansowych. Tytułowe akcesoria zajmują niewielką przestrzeń i umożliwiają spożywanie wody bez konieczności jej przegotowania. Topowe produkty można zamówić na stronie https://dafi.pl/dzbanki-filtrujace.