5 min 4 lata

Psy mają niesamowitą zdolność zapewniania niezrównanego poziomu lojalności i przyjaźni swoim ludzkim odpowiednikom, dlatego są cenną częścią życia wielu osób.

Kluczem jest jednak to, aby każdy właściciel psa dowiedział się wszystkiego, czego może, o tym, czego psy potrzebują i co pomaga im żyć jak najlepiej. Poniższy artykuł jest wspaniałym źródłem, które pomoże im to zrobić.Jeśli twój pies się zgubi, jest bardzo mało prawdopodobne, że zobaczysz go ponownie, chyba że ma odpowiednią identyfikację. Tagi mogą odpaść, więc najlepszą opcją jest mikrochip. Szybko wprowadza się go do psa i powoduje minimalny dyskomfort. Po prostu zarejestruj identyfikator chipa po jego wprowadzeniu, a Twój zwierzak zawsze będzie miał przy sobie swój identyfikator.Kiedy próbujesz nauczyć swojego psa nowych sztuczek, zawsze powinieneś być cierpliwy. Różne psy nauczą się różnych rzeczy. Jeśli twój pies nie chwyta od razu nowej sztuczki, daj mu czas. Możesz także spróbować zmienić swoją metodę nauczania. Twój pies może lepiej zareagować na inne podejście.Bądź dobrym sąsiadem i zniechęcaj psa do szczekania, chyba że ostrzega cię przed niebezpieczeństwem. Większość ludzi przyzwyczaja się do skowytu swojego psa, ale inni uważają to za stałą irytację. Nie chcą, żebyś miał te tajemnice własności psa

Jeśli twój pies często szczeka, rozważ rozmowę z weterynarzem o tym, co może go powodować i jak możesz to powstrzymać, ze względu na wszystkich.Staraj się zawsze być świadomym tego, jak czuje się twój pies.

Jeśli Twój pies wydaje się być zdenerwowany, przestraszony lub przestraszony o pewne rzeczy, powinieneś zwrócić na to uwagę i starać się unikać narażania go na stresujące sytuacje. Kiedy pies jest zestresowany lub przestraszony, możesz go zranić, jeśli będziesz nalegał, aby przebywał w stresującej sytuacji.Zanim zdecydujesz, jaki rodzaj psa kupić dla swojej rodziny, zastanów się nad przestrzenią. Chociaż możesz kochać większe psy, które naprawdę możesz owinąć wokół ramion, możesz nie mieć wystarczającej przestrzeni dla dużej rasy. Weź pod uwagę rozmiar domu i podwórka, zanim przyniesiesz do domu nowego psiaka.Zabezpiecz swój dom przed wprowadzeniem do niego psa, tak jak w przypadku pełzającego malucha. Musisz przenieść wszystko, co toksyczne, na wyższą półkę i wziąć pod uwagę niebezpieczeństwo, jakie mogą stanowić rośliny, jeśli zostaną zgryzione przez twojego psa. Pamiętaj, że płyn przeciw zamarzaniu jest zabójczy, a pozostawianie na podłodze takich rzeczy jak pensy lub kredki może stanowić zagrożenie dla ciekawskich szczeniąt.Jeśli trening z Twoim psem stał się rutynowy i nudny, rozważ wprowadzenie ćwiczeń agility. Nadal będą uczyć Twojego psa posłuszeństwa i będą stanowić wyzwanie, ale wydają się być o wiele bardziej zabawne niż zwykłe polecenia. Zaangażuj całą rodzinę, robiąc tor przeszkód i często go pokonując.Jeśli zastanawiasz się nad posiadaniem psa, przy wyborze rasy pamiętaj o wielkości domu. Duże psy nie mieszają się dobrze z małymi mieszkaniami, chyba że masz możliwość częstego ich wyprowadzania. Potrzebują ćwiczeń i miejsca do wędrowania. W takiej sytuacji lepszym wyborem może być mniejsza poprzeczka.Jeśli twój pies bawi się na zewnątrz, poświęć trochę czasu na sprawdzenie, czy jego uszy i szyja nie są kleszcze. Te pasożyty są bardzo powszechne i mogą wywołać chorobę u psa, jeśli nie podejmiesz natychmiastowych działań. Zabierz psa do weterynarza, jeśli nie wiesz, jak samodzielnie usunąć kleszcze.Trudno zakwestionować kluczową rolę, jaką psy odgrywają w życiu niezliczonych osób. Od zapewniania towarzystwa po oferowanie legalnych usług osobom niepełnosprawnym, psy mogą robić niesamowite rzeczy, aby poprawić codzienne doświadczenia ludzi. Mam nadzieję, że powyższy artykuł dostarczył przydatnych informacji na temat tego, w jaki sposób właściciel psa może ułatwić ten rodzaj pięknego związku.