3 min 2 lata

Ludzki organizm składają się w ponad 70 procentach z wody, dlatego ważne jest, abyśmy pili czystą wodę i nawadniali się każdego dnia.

Jeśli woda nie jest uzdatniana, filtrowana lub oczyszczana, może ona spowodować wiele dolegliwości lub chorobę. W dzisiejszych czasach dysponujemy zaawansowaną technologią oczyszczania wody, taką jak filtry do wody i systemy filtracji wody. Filtrowana woda jest lepsza niż standardowa woda z kranu czy woda butelkowana, warto zatem posiadać w domu dzbanek do filtrowania wody.

Są liczne zalety filtrowanej wody z kranu

Oszczędzasz wiele pieniędzy wybierając dzbanek do filtrowania wody

Używanie dzbanka do filtrowania wody z kranu jest znacznie tańsze niż kupowanie wody butelkowanej, która również nie jest przyjazna dla środowiska, ze względu na produkcję jednorazowych butelek z tworzyw sztucznych. Kupując dzbanek z filtrem do wody, zaoszczędzisz sporo pieniędzy i będziesz pić wodę wyższej jakości, czystą i zdrową, która została odpowiednio przefiltrowana. Filtrując wodę z kranu w domu lub firmie, pomagasz środowisku zmniejszając użycie butelek plastikowych, które zalegają na wysypiskach.

Filtracja wody usuwa zanieczyszczenia i niebezpieczne związki, takie jak chlor, produkty uboczne dezynfekcji oraz metale ciężkie, takie jak rtęć, ołów i arsen. Jednocześnie wysokiej jakości filtry do wody zapewniają zachowanie ważnych minerałów, takich jak magnez, fluor, wapń i cynk. Chronią przed toksynami i zapewniają, że spożywasz zdrowe minerały zawarte w wodzie. Filtry do wody zapobiegają również osadzaniu się kamienia na sprzętach domowych, takich jak garnki i czajniki.

Niedrogie filtry wody do dzbanka Brita Classic możesz zakupić online. Zastosowanie dzbanka z filtrem sprawia również, że woda lepiej smakuje i pachnie dzięki usuwaniu różnorodnych zanieczyszczeń. Uzyskuje się bardziej orzeźwiający i wzmocniony smak, co skutkuje większym poczuciem satysfakcji po wypiciu filtrowanej wody. Woda z kranu ma tendencję do smaku i zapachu jak chlor, podczas gdy woda butelkowana ma usuniętą większość minerałów, więc będzie smakować nijako. Filtr usuwa zanieczyszczenia, ale pozostawia minerały, które sprawiają, że woda ma dobry smak.