3 min 1 rok

Podczas zakupu samochodu na pewno stajemy przed bardzo trudnym wyborem i nie zawsze wiemy co będzie lepsze, a konkretnie chodzi o to czy zdecydować się na samochód z tapicerką skórzaną czy też materiałową.

Oczywiście ostateczna decyzja zawsze należy do nas w zależności od naszych preferencji, ale warto jeszcze przed zakupem rozważyć wszystkie za i przeciw.

Skóra – czy ma jakieś zalety?

Bez wątpienia decydując się na tapicerkę ze skóry zapewniamy sobie swego rodzaju komfort w postaci tego, że w przypadku jakiegokolwiek jej zabrudzenia będziemy mogli to zabrudzenie szybko zetrzeć bez konieczności jej prania. Z kolei mając tapicerkę z materiału niestety wtedy takie wnętrze trzeba będzie po prostu w całości wyprać. Z drugiej strony jednak nie możemy zapominać o tym, iż skóra w upalne dni może parzyć, a oczywiście nie jest to miłe i komfortowe uczucie. Oczywiście w zimne dni taka tapicerka potrafi być bardzo zimna jednak nie jest to jakiś większy problem szczególnie, gdy mamy w samochodzie podgrzewane fotele. Na pewno za wadę tapicerek skórzanych trzeba uznać to, że jeśli zależy nam na jej dobrym stanie przez wiele lat to trzeba ją w odpowiedni sposób pielęgnować przy pomocy specjalistycznych środków.
Tapicerka samochodowa – materiałowa czy skórzana?

Pranie tapicerki z materiału – czy można samemu?

Gdy jednak wybraliśmy samochód z tapicerką materiałową to musimy wiedzieć o tym, że prędzej czy później konieczne będzie jej wypranie. Aby zaoszczędzić na takiej usłudze to jak najbardziej możemy zrobić to samemu, ale potrzebny będzie nam do tego odpowiedni sprzęt, preparaty oraz warunki. W przypadku, gdy nie wiemy jakie preparaty wybrać i jakie są niezbędne to tutaj: https://grupaurban.pl/najlepsze-preparaty-do-pielegnacji-tapicerki-samochodowej/ możemy takie informacje uzyskać co najważniejsze nie zajmie nam to dużo czasu. Na pewno nie warto wybierać preparaty tanie i niskiej jakości, ponieważ wtedy tak naprawdę nie ma szans na skuteczne i dokładne wypranie tapicerki materiałowej w naszym samochodzie, a chyba na tym nam najbardziej zależy.