5 min 4 lata

Wiele osób myśli, że wie, co robi w branży nieruchomości, ale co właściwie wiedzą? W końcu są to dokładnie ci sami eksperci, którzy kierowali ostatnim kryzysem na rynku nieruchomości.

Czytaj dalej, aby uzyskać porady dotyczące nieruchomości, którym naprawdę możesz zaufać.Rozważasz wynajęcie agenta, który poprowadzi Cię, czy kupujesz, czy sprzedajesz. Samodzielne kupowanie lub sprzedawanie domu jest możliwe, ale trudne. Dobry agent pomoże Ci znaleźć odpowiedni dom lub odpowiedniego nabywcę. Agenci zajmą się również przytłaczającą papierkową robotą związaną z transakcjami dotyczącymi nieruchomości.Zanim kupisz nieruchomość, upewnij się, że przejdziesz kilka razy po domu. Pomoże ci to naprawdę to wyczuć. W dzisiejszych czasach, dzięki internetowi i „wirtualnym wycieczkom”, ludzie są kuszeni, aby złożyć ofertę, po prostu na podstawie tego, co widzą na stronie internetowej pośrednika. To duży błąd, ponieważ widzisz tylko pozytywne aspekty domu.Kupując dom jesienią, pamiętaj, aby wykorzystać zamknięcie jako okazję do zaoszczędzenia jeszcze większej ilości pieniędzy. Chcesz się upewnić, że nie wyłączysz sprzedawcy, proponując cenę, która jest znacznie niższa, niż chcą. Możesz jednak zaoszczędzić dodatkowe pieniądze dzięki czemuś, co nazywa się koncesjami sprzedawcy; Ustępstwa sprzedawcy mają miejsce, gdy sprzedawca zgadza się pokryć niektóre koszty zamknięcia. Co musisz wiedzieć dzisiaj o kupowaniu nieruchomości jutro

Są to zwykle około dwóch do dziewięciu procent ceny zakupu.Aby zarabiać na nieruchomościach, szukaj dobrze prosperujących obszarów w obiecującej metropolii.

Można tam kupić dom za rozsądną cenę i sprzedać go po latach, gdy ceny na lokalnym rynku nieruchomości wzrosną. Zapytaj o radę profesjonalisty, jeśli nie masz pewności co do inwestowania.Aby pomóc Ci kupić lub sprzedać nieruchomość, musisz znaleźć agenta, z którym możesz czuć się komfortowo. Osobowość jest ważnym czynnikiem w każdym związku, a znalezienie takiej, która pasuje do twojego, znacznie ułatwi cały proces i sprawi, że będzie mniej stresujący w ciągu najbliższych kilku miesięcy.Sprawdź swoją zdolność kredytową i historię przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny. Jeśli okaże się, że Twój wynik jest niższy niż 620, możesz teraz przemyśleć zakup domu i popracować nad budowaniem tego wyniku do co najmniej 690. Im wyższy wynik kredytowy, tym lepsze oprocentowanie uzyskasz na swoim Dom.Spotkaj się z pożyczkodawcą przed oglądaniem domów. Zapytaj o dostępne opcje pożyczki, aby dowiedzieć się, ile gotówki będziesz potrzebować na zamknięcie kosztów, zaliczki i inne opłaty. Możesz być zaskoczony ilością pieniędzy, na które możesz sobie pozwolić ze względu na niskie stopy procentowe.Kupując lub sprzedając dom, upewnij się, że wiesz, ile będzie pobierał Twój agent nieruchomości. Tradycyjna stawka wynosi 3%, ale można znaleźć wielu zniżkowych pośredników w obrocie nieruchomościami, którzy pobierają znacznie mniej. Upewnij się jednak, że usługa, którą zapewnią, jest wszystkim, czego potrzebujesz.Rozważ zwrócenie się do sprzedawcy o kredyt na niezbędne naprawy w nieruchomości, jeśli chcesz przyspieszyć proces zakupu. Zamiast zlecać im naprawę nieruchomości samodzielnie, kredyt zdejmuje odpowiedzialność ze sprzedającego i pozwala wprowadzić się do domu, kiedy chcesz. Możesz również zaakceptować nieruchomość w stanie, w jakim jest, jeśli masz dodatkowe pieniądze na naprawy.Rozsądniej jest odrobić pracę domową na rynku nieruchomości, zamiast słuchać samozwańczych ekspertów. Prawdziwi eksperci mogli uchronić rynek przed rozpadem. Musisz unikać łajdaków, którzy myślą, że wiedzą wszystko, podczas gdy tak naprawdę nic nie wiedzą. Zamiast tego skorzystaj z kilku rad i sam naucz się zasad.