3 min 2 lata

Dachówki ceramiczne są bardzo wytrzymałe ponieważ są wypalane w temperaturze powyżej 1100 stopni.

Obecnie stosowane są różnego rodzaju domieszki, które sprawiają iż są one bardzo odporne, dlatego też w przypadku gradu nie zostaną uszkodzone. Dodatkowo pokrywane są także odpowiednim materiałem zabezpieczającym, który chroni je przed zabrudzeniami, promieniami UV czy też różnego rodzaju czynnikami atmosferycznymi. Z tego powodu producenci udzielają na nie długiej gwarancji, trwałość dachówki ceramicznej może wynosić nawet 100 lat.

Co wpływa na jakość pokryć dachowych?

Popularna dachówka ceramiczna

Znana i wykorzystywana od setek lat dachówka ceramiczna obecnie coraz częściej jest wykorzystywana do krycia nowo powstających domów i budynków. Dachówka ta charakteryzuje się niezwykłą odpornością na zmienne czynniki atmosferyczne, doskonale znosi ostre promienie słoneczne, ulewny deszcz i śnieg, oraz duże wahania temperatur. Dachówka, jaką oferują nam sklepy z materiałami budowlanymi wytwarzana jest przy wykorzystaniu najnowszych technologii, obecnie opracowywane są domieszki odpowiedzialne za wytrzymałość.

Wybierając dachówkę należy zwrócić dużą uwagę na to, aby wybrać dobrą jakościowo dachówkę, gdyż dachówki niskiej jakości mogą nasiąkać, przez co może w znacznym stopniu wzrosnąć waga dachu, która nadweręży jego konstrukcję. Dodatkowo nasiąkanie zimą może doprowadzić do osłabienia struktury płytki. W przypadku, gdy konstrukcja dachu jest słaba, takie obciążenie wpłynie na nią niekorzystnie. Należy również nie zapominać o regularnym czyszczeniu dachówek z gromadzącego się na ich powierzchni brudu, czy porastającego je mchu, co niekorzystnie wpływa na wygląd dachu.

Oczywiście stosowana jest także blachodachówka, w tym przypadku jest to odpowiednio formowana blacha. Zarówno dachówkę ceramiczną jak i blachodachówkę możemy zakupić na stronie complexhouse.pl/dachy/dachowki, znajdziemy tam duży wybór dachówek ceramicznych oraz dachówek betonowych. Dodatkowo znajdziemy także blachy dachowe, blachę trapezową czy też dachy aluminiowe. Możemy zakupić różnego rodzaju akcesoria, systemy rynnowe a także materiały izolacyjne pod pokrycie dachowe.