3 min 1 rok

Szukając sposobu na to, by nieco rozświetlić niewielkie przestrzenie mieszkania, warto przemyśleć wybór drzwi z eleganckim przeszkleniem. Wariant drzwi z szybą optycznie powiększy wnętrze i wpłynie na estetyczny odbiór wystroju wnętrza. Przeszklone modele ponownie wróciły do aranżacyjnych trendów, są pięknie wykończone i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych wersji.

Na co więc warto zwrócić uwagę poszukując drzwi wewnętrznych z przeszkleniem?

Przede wszystkim musimy sobie zdawać sprawę z tego, że w samej grupie drzwi przeszklonych występują różne ich wersje. Mamy drzwi całkowicie szklane, przesuwne szklane, czy też drzwi z mniejszym lub większym przeszkleniem.

W pełni szklane drzwi będą świetnie uzupełniały przestrzenie nieco szersze. Pięknie będą się więc prezentowały np. w przejściu z salonu do jadalni. Takie modele składają się na nowoczesne przestrzenie, doskonale uzupełnią także wnętrza wykończone w duchu industrialnym czy loftowym. Samo przeszklenie może być w różnym stopniu zaciemnione czy też mieć różny kolor.

Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne przeszklone to wybór jest bardzo szeroki. Samo szkło może być „wtopione” w skrzydło na wiele sposobów. Może ono stanowić jednolitą płaszczyznę otoczone ramą, można postawić na skrzydło z poziomymi listwami czy też estetycznymi szprosami. Kolorystyka zarówno szyb, jak i ram jest bardzo bogata. Zanim dokonamy właściwego wyboru warto też wybrać się do renomowanego salonu, w którym będziemy mogli na własne oczy zobaczyć jak prezentują się poszczególne modele. W ofercie salonów Grupy Fachowiec znajdują się np. drzwi wewnętrzne DRE, Pol-Skone czy Porta. Obecność uznanym i popularnych marek zdecydowanie ułatwi dokonanie właściwego wyboru.

Drzwi wewnętrzne przeszklone występują w bardzo wielu wariantach kolorystycznych i jeśli zależy nam na tym by rozświetlić nieco mniejsze i ciemniejsze wnętrze warto przemyśleć wybór takiego modelu drzwi. Z powodzeniem znajdziemy produkt, który świetnie wpisze się w zaplanowaną aranżację.