3 min 1 rok

Jeśli urządzamy pomieszczenia w stylu industrialnym, najlepiej wybrać naturalne materiały i kolory wyposażenia i mebli, oczywiście króluje drewno i metal, ale możemy również dobrać meble i akcesoria ze skóry, szkła, juty czy bawełny.

Stosowane są one zarówno pojedynczo, jak i łączone razem w jeden produkt. Dzięki dobrze dobranemu połączeniu można nie tylko z powodzeniem zrealizować koncepcję wnętrza industrialnego, ale również stworzyć ciekawy i oryginalny wygląd naszego domu czy biura.

Czym się charakteryzuje styl industrialny?

Jak wybierać meble w industrialnym stylu?

Styl industrialny i minimalizm to jedno z najbardziej znanych połączeń wnętrzarskich. Pod wieloma względami są nierozłączne, a minimalizm polega w tym połączeniu na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni dzięki efektownym i praktycznym meblom funkcjonalnym, które pasują do stylu industrialnego. Doskonałym pierwszym krokiem na drodze do minimalizmu jest posprzątanie bałaganu w każdym pomieszczeniu, przywracając go do jego podstawowych potrzeb.

Stosy przeróżnych dekoracji i dodatkowych nadruków przełamią ideę kierunku i stworzą efekt pretensjonalności, który jest sprzeczny z koncepcją wystroju industrialnego. Warto zatem uporządkować przestrzeń i zrezygnować z niepotrzebnych bibelotów. Zwróć uwagę na kolorystykę. W większości przypadków meble industrialne to dyskretne kolory. Blaty i boki mebli industrialnych mogą być beżowe, szare, brązowe lub grafitowe, a nawet czarne. Czasami kolor mebli współgra z dodatkami, jak grafika na ścianach i oprawy oświetleniowe.

Stolik kawowy to nieodłączny mebel w każdym salonie. W stylu industrialnym preferowane są modele prostokątne lub kwadratowe. Czasami przestrzeń między podstawą a blatem służy jako dodatkowa półka do przechowywania drobiazgów. Wspornik niewielkich stolików kawowych czy stołów w salonie, kuchni czy jadalni, to jednoczęściowa rama, która odgrywa akcentującą rolę. Meble industrialne znajdziemy w sklepie online na stronie https://strongtree.pl/. Meble industrialne wykonane z przecinających się linii metalu z drewnianymi blatami i półkami są zazwyczaj otwarte, co nadaje projektowi takich mebli lekkości i wdzięku.