3 min 3 lata

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się w ostatnich latach żaluzje drewniane. Naturalny wystrój wnętrz to niesłabnący trend. Jeśli jesteś wśród fanów naturalnych akcentów w swoim domu lub mieszkaniu, to powinnaś się bliżej przyjrzeć również żaluzjom bambusowym.

Żaluzje drewniane to absolutny hit, który odmienił wiele wnętrz i prezentuje się naprawdę fenomenalnie. Alternatywą dla tego rozwiązania są żaluzje bambusowe. Dlaczego warto poważnie zastanowić się nad ich zastosowaniem?

Skupmy się może na podstawowych różnicach pomiędzy żaluzjami drewnianymi a bambusowymi. Przede wszystkim oczywiście obydwa warianty różni surowiec, z którego zostały wyprodukowane.

Do produkcji żaluzji drewnianych wykorzystujemy dwa rodzaje drewna – basswood oraz abachi. Z kolei w przypadku żaluzji bambusowych lamele powstają w trakcie procesu łączenia naturalnego bambusa.

Kolejną różnicą jest rozmiar. Żaluzje drewniane produkujemy z lamelami 25, 50 oraz 70 mm. Z kolei żaluzje bambusowe występują w jednym wariancie – z lamelami 50 mm. Tak więc jeśli jesteś zdecydowana na lamele 50 mm, a zaznaczmy że to najbardziej popularny wariant, to przyjrzyj się również żaluzjom bambusowym.

Obydwa warianty różnią się także między sobą maksymalnym gabarytem możliwym do wykonania. Żaluzje drewniane 50 mm można wykonać z maksymalną szerokością 360 centymetrów oraz wysokością 400 centymetrów.

Natomiast żaluzje bambusowe można wykonać w maksymalnym wymiarze: 240 centymetrów szerokości oraz 400 centymetrów wysokości.
Warto również wiedzieć, że żaluzje bambusowe posiadają cieńsze lamele od żaluzji drewnianych. Dlaczego to jest tak istotne? Każda żaluzja po podniesieniu posiada określony pakiet. Jego grubość ma czasami znaczenie w określonych warunkach montażowych. Dlatego, jeśli jesteś wśród fanek naturalnych żaluzji, a potrzebujesz osłony z mniejszym pakietem – zastanów się nad żaluzjami bambusowymi.

Ostatnią istotną różnicą – wynikającą nieco z poprzedniego punktu – jest waga żaluzji. Żaluzje bambusowe są po prostu lżejsze od żaluzji drewnianych.

Który wariant wybrać?

Wszystko jest kwestią gustu i indywidualnych upodobań. Żaluzje drewniane i bambusowe, oprócz kilku detali, są bardzo podobnymi osłonami – doskonałymi do wnętrz wyposażonych w naturalne detale.

Żaluzje bambusowe będą nieco tańszym rozwiązaniem od drewnianych. Jeśli chcesz porównać wygląd samych lamel, to skorzystaj z możliwości zamówienia darmowych próbek.