3 min 2 lata

Kominki wolnostojące zachwycają swoim designem i formą, ze względu na swoją różnorodność świetnie wpisują się też we wszystkie rodzaje wnętrz – zarówno te tradycyjne, jak i nowoczesne. Dlaczego warto zainstalować kominek wolnostojący?

Kominek wolnostojący to lubiany, modny i coraz popularniejszy element wyposażenia współczesnych wnętrz. Zalety kominków wolnostojących dostrzegają nie tylko klienci, ale także producenci, którzy tworzą coraz to nowsze modele w różnorodnych kształtach i odmiennej stylistyce. Nowoczesna technologia i coraz lepsze parametry sprawiają zaś, że kozy wypierają tradycyjne kominki!

Zalety kominków wolnostojących na drewno

Kominki sprawiają, że wnętrze nabiera niepowtarzalnego stylu i klimatu. Dzięki nim można zrelaksować się po ciężkim dniu pracy, a także spędzić niezapomniane chwile w towarzystwie rodziny lub znajomych. Rozpalone drewno dodaje magii i działa uspokajająco.

Współczesne kominki mają różne kształty obudowy co sprawia, że świetnie wpasowują się we wnętrza nowoczesne, a także tradycyjne, retro i o skandynawskim designie.

Kolejną zaletą kozy jest to, że zajmuje dużo mniej miejsca niż tradycyjny kominek. To sprawia, że może być zainstalowana w pomieszczeniu o niewielkiej powierzchni. Na dodatek nie musi być ustawiona tradycyjnie na ziemi. Można zdecydować się na kominek wiszący, który dodaje lekkości i stylu, a jednocześnie doskonale pełni funkcję dostarczania ciepła.

Kominki na drewno mogą mieć szybę umieszczoną w różny sposób – z przodu lub narożną. Drugi sposób pozwala na podziwianie wnętrza kominka z różnych stron.

Nie warto zapominać, że kominki kozy są nie tylko ładne, ale również funkcjonalne. Mogą z powodzeniem stanowić uzupełnienie centralnego ogrzewania! Wypromieniowują one ciepło całą swoją powierzchnią i wytwarzają ciepło tzw. radiacyjne i konwekcyjne. Co więcej, ich montaż nie wymaga dużego remontu, można je zamontować w już urządzonym, wykończonym pomieszczeniu. Przy instalacji należy jednak pamiętać, by podłoga, na której stoi koza była wykończona ognioodpornym materiałem takim jak płytki, beton czy kamienie. Kominek wolnostojący ma też inną zaletę. W przeciwieństwie do tradycyjnych, wbudowanych w ścianę można go transportować, a w razie przeprowadzki zabrać ze sobą. Kominki kozy znajdziesz na stronie defrohome.pl/kominki-wolnostojace.