3 min 5 miesięcy

Wydruki 3D możemy zastosować obecnie w wielu różnych branżach, dostępne są materiały które pozwalają na uzyskanie przedmiotów wysokiej jakości, odpornych na działanie temperatury, możemy stosować je w różnych maszynach, które wykorzystują do pracy olej i inne płyny.

Dzięki temu możemy zastępować wiele różnych podzespołów, zatem w przypadku awarii maszyny drukarka 3D może być bardzo pomocna.

Jak otrzymuje się wydruki trójwymiarowe?

Technologie wykorzystywane w druku 3D

Druk 3D może wykorzystywać selektywne topienie laserowe, jest to budowa kolejnych warstw przy pomocy specjalnego proszku. Laser podgrzewa proszek metaliczny tworząc kolejne warstwy, dzięki temu możemy tworzyć przedmioty metalowe. W przypadku plastiku wykorzystywana jest metoda spiekania sproszkowanych tworzyw sztucznych. Na platformę nakładana jest cienka warstwa proszku, następnie za pomocą wałka jest rozprowadzona i podgrzewana do temperatury topnienia. Wykorzystuje się także stereolitografię, w tym przypadku czynnikiem utwardzający jest światło UV, możemy uzyskać w tym przypadku bardzo cienkie warstwy, co pozwoli na produkcję przedmiotów z bardzo wysoką dokładnością. Często wykorzystywane są także różnego rodzaju żywice, możemy zastosować także druk ceramiczny.

Drukarki 3D jako materiał wykorzystują również tworzywa poliamidowe, zastosowanie spiekania laserowego pozwala uzyskać wysoką stabilność oraz odporność mechaniczną na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, a także na środki chemiczne. Tego rodzaju wyroby można zastosować zatem w farmaceutyce, w przemyśle spożywczym oraz chemicznym. W przypadku kiedy poszukujemy technologii do wyrobu przedmiotów o dużej dokładności, wówczas możemy wykorzystać żywicę epoksydową, nakładaną bardzo cienkimi warstwami. Drukarki 3D znajdują zastosowanie w bardzo wielu obszarach, może być to reklama, wówczas możemy stworzyć bardzo ciekawe oraz indywidualne gadżety promocyjne. Drukarki 3D posłużą także do produkcji części zabawek, części zamiennych do różnego rodzaju maszyn i urządzeń.

Jeżeli poszukujemy firmy która oferuje wydruki 3D warto wejść na stronę https://www.p3drc.pl/, znajdziemy tam pełną ofertę firmy zajmującej się wykonywaniem wydruków w technologii trójwymiarowej. Można skorzystać z różnego typu drukarek, które wykorzystują różne materiały. Dzięki temu możemy pozyskać przedmioty których potrzebujemy, dostępne są różnego rodzaju wydruki nietypowe, możemy także przesłać własny projekt cyfrowy do firmy.