3 min 12 miesięcy

Kobiety z pewnością przykładają dużą wagę do wyglądu paznokci, często zmieniają ich kolor, skracają lub też przedłużają.

Jest wiele sposobów na przedłużenie paznokci. Można do tego użyć na przykład tipsów, albo wykonać paznokcie akrylowe, które stały się ostatnimi czasy tak popularne. Poza tym, wykonane w ten sposób przedłużenie nie jest widoczne i nie musimy obawiać się kompromitacji, że, na przykład, na imprezie odpadnie nam paznokieć.

Jak zadbać o wygląd naszych paznokci?

Profesjonalne zabiegi pedicure w salonach kosmetycznych

Usługa jednak jest w takim salonie dosyć kosztowna, a przedłużenie akrylem powinno wykonywać się średnio raz w miesiącu. Jeśli jesteśmy zwolenniczkami takiego działania, może warto było by się zaopatrzyć w specjalistyczne lamy UV lub inny potrzebny sprzęt do akrylu. Z pewnością koszty zwrócą się, jak byśmy mieli odbyć kilka zabiegów u kosmetyczki. Sprzęt można zakupić w specjalistycznych firmach, produkujących urządzenia na takie potrzeby, albo poszukać na aukcjach internetowych. Czasem można naprawdę tanio kupić lampy kosmetyczne lub kompletne zestawy.

Potocznie mówi się, że wizytówką każdej kobiety są paznokcie. Dlatego powinny one być zawsze utrzymane w porządku, ładnie opiłowane, wyczyszczone i delikatnie pomalowane. Również niezbyt krzykliwe wzorki na paznokciach dodają kobiecości i wzbudzają zainteresowanie innych osób.
Jeśli nie potrafimy sami wykonać sobie perfekcyjnie manicure, możemy udać się do kosmetyczki. Zazwyczaj przed malowaniem, proponują akryl, używając specjalnej lampy utwardzają płytkę, aż paznokieć zacznie wyglądać naturalnie. Wtedy opiłowują je, by nadać naturalny, ładny kształt, a następnie malują, używając przy tym lakierów dobrych firm.

Czasem warto odwiedzić salon kosmetyczny, ponieważ możemy tu uzyskać wiele cennych informacji dotyczących pielęgnacji cery czy paznokci. Używając lampy kosmetyczne kosmetyczka ma możliwość wykonania testów i sprawdzenia, jakie kosmetyki najbardziej dla nas pasują. Jest to ważne szczególnie dla osób, którym doskwiera uczulenie na pewne kosmetyki. Dobrym pomysłem będzie także pedicure frezarkowy, dzięki któremu nasze paznokcie zyskają piękny wygląd i blask.