3 min 1 rok

Żarówki mają różne kształty i wymiary, dlatego zwyczajowo stosuje się je w różnego rodzaju abażurach lub oprawach oświetleniowych.

Zarówno rodzaj żarówki, jak i oprawy oświetleniowej, dobiera się pod względem funkcjonalności, jak i sposobu użytkowania, w zależności od tego, czy jest to oświetlenie zadaniowe, oświetlenie otoczenia lub oświetlenie nastrojowe, czy też oświetlenie akcentujące lub stylowe.

Oprawy oświetleniowe w kształcie kuli

Lampa szklane kule sprawdzi się w wielu zastosowaniach

Jak sama nazwa wskazuje, lampy szklane kule posiadają kształt kulisty i dostępne są w wielu modelach, kolorach i rozmiarach. Znajdziemy zarówno lampy ścienne, jak i sufitowe, podłogowe czy stołowe z abażurem w kształcie kuli, zarówno z jednym punktem świetlnym, jak i z kilkoma, mogą być to lampy rozgałęzione, z kilkoma kloszami. Lampy szklane kule mogą być stosowane w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Często stosuje się je w szczególnie dekoracyjnych oprawach oświetleniowych lub lampach podłogowych i stołowych, w których żarówka nie będzie widoczna.

Często lampy stołowe lub podłogowe pełnią jakąś funkcję, na przykład zapewniają światło do czytania lub tworzą nastrój podczas odpoczynku czy oglądania telewizji w salonie. Lampy kule znajdziemy w różnym wykończeniu, mogą one posiadać oprawy ze złotym, szarym lub miedzianym wykończeniem. Również klosze lamp kul mogą być dowolne, białe lub w różnych kolorach, przezroczyste lum matowe. Możesz wybrać żarówkę z żarnikiem w kolorze bursztynowym lub jaśniejszą, białą w kolorze zimnym lub ciepłym w zależności od tego, jaki rodzaj oświetlenia najlepiej ci odpowiada.

Często lampa szklane kule może być stosowania jako modne i bardzo dekoracyjne oświetlenie salonu, jadalni czy sypialni. Możemy również wybrać takie lampy do przestrzeni biurowych czy komercyjnych. Znajdziemy różnorodne oprawy oświetleniowe w kształcie kuli, mogą to być lampy nowoczesne lub w bardziej tradycyjnym stylu. Lampy kule są nie tylko dyskretne, ale również wszechstronne, możemy je zastosować zarówno na komodzie czy stole w salonie czy sypialni, jak również na ścianie w łazience czy przedpokoju. Dzięki nastrojowemu źródłu światła kulista lampa idealnie sprawdzi się również jako lampka nocna.