5 min 5 lat

Kiedy ludzie projektują witrynę internetową, często zapominają o umieszczeniu linku do swojej strony głównej na swoich stronach pomocniczych.

Jeśli nie masz linku do strony głównej, użytkownicy mogą nigdy nie być w stanie wrócić do głównej części witryny. Ten artykuł zawiera szereg wskazówek, jak prawidłowo dodać link do strony głównej, aby odwiedzający zawsze mogli znaleźć drogę do domu!Chociaż często można zobaczyć www. na początku adresu URL witryny, powinieneś spróbować upewnić się, że możesz uzyskać dostęp do swojej witryny, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się ją uwzględnić, czy nie. Ułatwi to każdemu dostęp, niezależnie od tego, jak to wpiszą.Zawsze dołączaj narzędzie wyszukiwania do przeszukiwania swojej witryny. Jeśli osoby odwiedzające Twoją witrynę szukają czegoś konkretnego, pierwszą rzeczą, jakiej będą szukać, jest pole wyszukiwania. Bez tego narzędzia odwiedzający może opuścić witrynę i przeszukać inną witrynę. Umieść pole wyszukiwania w prawym górnym rogu strony, ponieważ jest to miejsce, w którym większość ludzi go szuka.Wszędzie tam, gdzie Twoje logo pojawia się na Twojej stronie, powinieneś mu towarzyszyć uzupełniającym hasłem lub sloganem. Idealnie, ten slogan powinien być chwytliwy i informacyjny oraz powinien zawierać podstawowe podsumowanie celu witryny lub oferty produktów. Połączenie Twojego logo i sloganu powinno pojawiać się na każdej stronie, aby stworzyć poczucie spójności.Utrzymuj wszystkie używane pliki witryny w jak najmniejszym rozmiarze, niezależnie od projektu. Powodem tego jest to, że rozmiary plików bezpośrednio wpływają na szybkość ładowania witryny. Chcesz, aby Twoja witryna ładowała się tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj, że niektórzy odwiedzający Twoją witrynę nie będą korzystać z szybkiego połączenia internetowego. Sprawdź swoją witrynę pod kątem wszystkich typów połączeń, w tym połączenia telefonicznego.Użyj niestandardowych stron błędów, aby Twoja witryna była bardziej informacyjna. Pomysły na projektowanie stron internetowych, które każdy musi znać

Na przykład, jeśli chcesz, aby ludzie zgłaszali martwe linki w Twojej witrynie, umieść skrypt po stronie serwera na swojej stronie 404 lub miej formularz lub adres e-mail, za pomocą którego odwiedzający mogą zgłosić błąd.

Powinieneś mieć niestandardowe strony przynajmniej dla błędów 403, 404 i 500.Unikaj używania animowanych GIF-ów w swojej witrynie. Były one popularne pod koniec lat 90., ale nowsze technologie zastąpiły zastosowania animowanych GIF-ów, które były rzeczywiście przydatne. Animowane pliki GIF mają niską jakość i duży rozmiar. Używaj ikon statycznych do elementów strony i rzeczywistych plików wideo do złożonych animacji.Aby pomóc Ci zaprojektować dobrą witrynę, musisz sprawić, by była łatwa w nawigacji. Nawigacja obejmuje wszystko i jest podstawą Twojej witryny. Zbuduj więc witrynę, która łatwo przechodzi z jednego obszaru do drugiego, w przeciwnym razie Twoja witryna będzie bardzo zagmatwana i ludzie nie będą jej odwiedzać.Trzymaj się podstawowego układu, który nie jest aż tak zagmatwany, aby się nie pomylić. Zrób to, aby najpierw poznać podstawy, a następnie postaraj się jak najlepiej uaktualnić do witryny pośredniej, a następnie przejść do witryny, która jest na końcu bardziej zaawansowana.Jeśli projektujesz komercyjną stronę internetową, nie chcesz korzystać z darmowego hostingu. Powoduje to wyświetlanie irytujących reklam w Twojej witrynie i odwraca uwagę od profesjonalnego wyglądu Twojej witryny handlowej. Zamiast tego zapłać za podstawowy lub profesjonalny hosting, w którym nie musisz tego znosić.Jak wspomniano wcześniej, ważne jest, aby linkować do strony głównej z każdej innej strony w witrynie. Umiejętność tworzenia nawigacji, która jest prosta w użyciu, jest kluczem do dobrego projektowania. Skorzystaj ze wskazówek zawartych w tym artykule, aby wiedzieć, gdzie umieścić tego typu ważne linki w swojej witrynie.