5 min 5 lat

Dla wielu alergie są przeszkodą w aktywnym, zdrowym życiu.

Nie musi tak być w Twoim przypadku! Poniższy artykuł jest pełen pomocnych porad, które pokażą Ci, jak zapanować nad alergiami i żyć pełniejszym, mniej restrykcyjnym życiem, pomimo swojego stanu alergicznego.Najpierw wypróbuj nowy lek przeciwhistaminowy w domu. Wiele z nich zawiera składniki, które mogą powodować senność lub osłabiać refleks. Zawsze dobrze jest raz lub dwa razy wypróbować lek w bezpiecznym środowisku. Chociaż etykieta może nie zawierać żadnych dramatycznych ostrzeżeń, nie chcesz się dowiedzieć, że źle reagujesz na lek podczas jazdy.Jeśli musisz pracować, prowadzić samochód lub w inny sposób funkcjonować przez cały dzień, trzymaj się z dala od leków przeciwalergicznych, które wywołują senność. Obecnie dostępnych jest wiele mniej sennych preparatów, takich jak loratadyna. Leki te zapewniają bezpieczniejszy sposób kontrolowania objawów w dni, w których nie możesz drzemać w środku popołudnia.Uważaj, jakich produktów używasz do leczenia alergii. Na przykład, jeśli stosujesz środek zmniejszający przekrwienie i masz wysokie ciśnienie krwi, możesz doznać udaru lub zawału serca. Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed zażyciem jakichkolwiek leków przeciwalergicznych, aby upewnić się, że są one dla Ciebie bezpieczne.Zanim utrwalisz swoje plany spędzania czasu na świeżym powietrzu, sprawdź prognozę dla swojej lokalizacji. Jeśli prognoza przewiduje silne wiatry, najlepszym rozwiązaniem może być zmiana terminu. Wietrzna pogoda jest znana z wzniecania zarodników i pyłków, które mogą utrudniać łatwe oddychanie podczas biwakowania, wędrówek lub powrotu do natury.Pierz pościel przynajmniej raz w tygodniu. Pomoże to wyeliminować wszelkie wyzwalacze alergii, które możesz napotkać, takie jak pyłki. Podczas prania pościeli należy używać gorącej wody, aby zniszczyć nagromadzony pyłek. Wskazówki, jak radzić sobie z alergiami

Pomoże Ci to łatwiej oddychać w nocy.Leczenie objawów alergii po raz pierwszy za pomocą recepty na leki przeciwhistaminowe lub bez recepty najlepiej jest podejść do tego ostrożnie.

Wiele z tych produktów jest znanych z powodowania silnej senności; nie ma sposobu, aby określić, jak zareaguje twoje ciało. Mając to na uwadze, powinieneś przyjąć pierwszą dawkę w domu, aby uniknąć wpadek lub upośledzenia bezpieczeństwa.Jeśli w dużym stopniu polegasz na lekach obkurczających nos w leczeniu objawów alergicznego nieżytu nosa, możesz być narażony na ryzyko wystąpienia efektu odbicia. Kiedy tak się stanie, możesz doświadczyć dodatkowego obrzęku i podrażnienia. Jeśli uzależnisz się od tych leków, powinieneś starać się unikać ich używania przez okres 72 godzin na raz. W tym czasie przejdź na lek przeciwhistaminowy, aby zmniejszyć obrzęk spowodowany odstawieniem.Jeśli ćwiczysz na świeżym powietrzu w sezonie alergicznym i masz problemy z oddychaniem, powinieneś rozważyć rozjaśnienie treningu na świeżym powietrzu. Spróbuj biegać mniej lub nie tak intensywnie, aby łatwiej było Ci oddychać. Ćwiczenia są bardzo ważne, więc tak trzymaj!Jeśli jesteś wyjątkowo wrażliwy na pyłki chwastów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz być również wrażliwy na niektóre pokarmy. Spożywanie melonów, bananów i rumianku może reagować krzyżowo z pyłkami chwastów, powodując uczucie mrowienia, pieczenia lub drapania w jamie ustnej i gardle. Podejdź do tych produktów z ostrożnością.Jak wspomniano wcześniej, alergie mogą być ogromną przeszkodą w życiu, która może uniemożliwić Ci robienie rzeczy, które kochasz z osobami, na których Ci zależy. Połóż temu kres tu i teraz, korzystając z przeczytanych wskazówek i raz na zawsze przejmując kontrolę nad objawami alergii!