5 min 3 lata

Odrobina wiedzy pomaga we wszystkich sytuacjach życiowych.

Nie inaczej jest z kupnem samochodu! Oznacza to, że musisz przeczytać porady ekspertów, jak wyszczególniono poniżej, aby upewnić się, że kupując ten samochód, naprawdę wiesz, co robisz i jak uzyskać najlepszą ofertę.Przyjrzyj się spód pojazdu. Staraj się mieć oczy szeroko otwarte na oznaki rdzy i erozji. Samochód może wyglądać świetnie na zewnątrz, ale pod spodem może się rozpadać. Jeśli zobaczysz rdzę pod pojazdem, ruszaj dalej. Może to oznaczać później wiele napraw.Nie zapomnij sprawdzić kosztu części do pojazdu przed jego zakupem. Niektóre samochody, zwłaszcza importowane, kosztują znacznie więcej w utrzymaniu niż inne. Zbadaj koszt części, które często się zużywają, takich jak opony, hamulce i pióra wycieraczek szyby przedniej. Zbadaj również koszt alternatorów, świec zapłonowych i innych elementów silnika.Wejdź do salonu z myślą o cenie końcowej. Sprzedawca może próbować skoncentrować się na miesięcznych płatnościach lub warunkach finansowania, ale Twoim celem powinno być uzyskanie żądanej ceny za samochód, który chcesz. Zawsze możesz później wynegocjować warunki finansowania, a nawet sfinansować z własnym bankiem poza dealerem.Poznaj swoje ograniczenia. Zanim zaczniesz kupować kolejny samochód lub ciężarówkę, zdecyduj, ile możesz zapłacić i trzymaj się tego. Nie zapomnij uwzględnić zainteresowania w swoich obliczeniach. Pozbądź się stresu związanego z kupowaniem samochodu dzięki tej radzie

Możesz spodziewać się, że zapłacisz około 20 procent jako zaliczki, więc bądź przygotowany.Nie kupuj samochodu tylko dlatego, że jest to dobry interes.

Musisz mieszkać z tym samochodem po zabraniu go do domu, więc musi to być coś, co naprawdę lubisz i co działa dla Ciebie i Twojej rodziny. Musisz także upewnić się, że naprawdę Cię na to stać.Dowiedz się, czego chcesz, zanim wejdziesz do salonu. Będziesz mieć do czynienia z profesjonalnymi sprzedawcami, więc zdecyduj, ile jesteś w stanie zapłacić, czego chcesz, a czym nie jesteś zainteresowany. Dzięki temu mniej prawdopodobne jest, że będą Cię zachowywać.Siedząc przy stole negocjacyjnym, poświęć trochę czasu na wynegocjowanie ceny samochodu, zanim porozmawiasz o wymianie. Dzięki temu uzyskasz najlepszą cenę na oba pojazdy. Aby to zrobić skutecznie, nie omawiaj wymiany, dopóki nie ustalisz ceny nowego pojazdu.Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy poświęć czas na przeczytanie każdej linijki, łącznie z drobnym drukiem. Jeśli na liście znajduje się coś, czego nie rozumiesz, nie podpisuj, dopóki nie otrzymasz odpowiedzi, którą rozumiesz. Niesmakowi sprzedawcy mogą skorzystać z umowy, aby wprowadzić wiele opłat, które nie zostały omówione.Zbadaj wartość swojej wymiany. Nie tylko musisz znaleźć najlepszą cenę nowego samochodu, który chcesz kupić, ale także musisz wiedzieć, ile warta jest wymiana. Odrób swoją pracę domową i poznaj detaliczną i hurtową wartość swojego rozliczenia. Staraj się uzyskać wartość detaliczną od dealera.Kupując nowy samochód, przed udaniem się do dealera zapoznaj się z recenzjami pojazdu w Internecie. Jeśli ludzie mieli złe doświadczenia z samochodem, który myślisz o zakupie, możesz wybrać inny. Większość nowych kredytów samochodowych jest udzielana na 6 lat i nie chcesz mieć w tym czasie problemów z samochodem.Niezależnie od tego, czy chciałeś zaoszczędzić pieniądze, kupić świetny samochód, uniknąć kupna cytryny, czy po prostu móc przejąć kontrolę nad sytuacją, w tym artykule znajdziesz porady, których potrzebujesz. Wystarczy kilka prostych kroków, aby zdobyć potrzebną wiedzę. Kiedy użyjesz tego, czego się tutaj nauczyłeś, naprawdę dostaniesz to, czego chcesz.