5 min 4 lata

Kiedy przychodzi czas na wykupienie polisy ubezpieczeniowej, możesz się zastanawiać, od czego zacząć, ponieważ przy zakupie planu, który działa dla Ciebie i Twojego pojazdu, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy.

Wskazówki zawarte w tym artykule mogą dostarczyć Ci wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby wybrać dobrą polisę samochodową.Im rzadziej korzystasz z samochodu, tym niższe będą Twoje stawki ubezpieczenia. Jeśli możesz codziennie jeździć autobusem, pociągiem lub jeździć rowerem do pracy zamiast prowadzić samochód, firma ubezpieczeniowa może udzielić Ci zniżki za niski przebieg. To, a także fakt, że wydasz o wiele mniej na benzynę, pozwoli Ci co roku zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.Jednym z pomijanych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na ubezpieczeniu samochodu jest trzymanie się tej samej firmy przez dłuższy czas. Większość firm ubezpieczeniowych oferuje klientom długoterminowym obniżone stawki, co z czasem może przyczynić się do dużych oszczędności. Znajdź więc agencję ubezpieczeniową, która Ci się podoba, trzymaj się jej i obserwuj, jak spadają Twoje składki.Aby uzyskać jak najwięcej za swoje pieniądze przy wycenie ubezpieczenia samochodowego, należy wziąć pod uwagę dodatki, które są zawarte w niektórych polisach. Możesz zaoszczędzić na kosztach holowania, korzystając z pomocy drogowej w nagłych wypadkach, oferowanej przez niektórych ubezpieczycieli. Inni mogą oferować zniżki dla dobrych kierowców lub uwzględniać więcej niż jeden samochód w Twojej polisie.Kupując polisę ubezpieczeniową na samochód, większość firm oferuje dodatki, takie jak holowanie, pomoc drogowa, usługi GPS i inne dodatki. Mogą się przydać, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzebie, ale mogą być naprawdę drogie. Odrzuć te dodatki, aby zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu.Obecnie większość ludzi kupuje ubezpieczenie samochodu przez Internet, ale należy pamiętać, aby nie dać się wciągnąć przez dobrze wyglądającą stronę internetową. Wskazówki i porady, jak uzyskać dobre stawki ubezpieczenia samochodu

Posiadanie najlepszej strony internetowej w branży nie oznacza, że ​​firma ma najlepsze ubezpieczenie w branży.

Porównaj czerń i biel, szczegóły. Nie daj się zwieść fantazyjnym cechom konstrukcyjnym i jasnym kolorom.Sprawdź minimalne wytyczne dotyczące ubezpieczenia swojego stanu i postępuj zgodnie z nimi. Niektóre stany wymagają jedynie posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności, ale inne wymagają również obrażeń ciała. Upewnij się, że znasz praktyki swojego stanu, aby ich nie ominąć, a skończysz z mandatem za brak wystarczającego zasięgu.Nie zapomnij usunąć kierowców z planu ubezpieczenia samochodu. Jeśli dodasz dziecko lub inną osobę jako kierowcę do swojego planu, nie zapomnij usunąć ich, gdy nie będą już używali tego pojazdu. Jeśli ich nie usuniesz, płacisz więcej pieniędzy, niż musisz.Jeśli jesteś młodym kierowcą płacącym za własne ubezpieczenie samochodu, dodaj starszego kierowcę do swojego planu. Posiadanie w abonamencie bardziej doświadczonego kierowcy może obniżyć Twoje składki. Tylko upewnij się, że ta starsza osoba chce zostać dodana i że Twój ubezpieczyciel samochodowy oferuje zniżkę.Posiadanie drogiego samochodu lub samochodu, który jest uważany za samochód sportowy, często zwiększa cenę, jaką płaci się za ubezpieczenie samochodu. Jeśli ktoś nie lubi tego dźwięku, powinien rozważyć zakup innego typu samochodu. Nie tylko zaoszczędzi im to pieniędzy z ubezpieczenia, ale często również pieniędzy z samego samochodu.Jak widzieliście, polisy ubezpieczeniowe, choć różne, mają wiele wspólnych podstaw. Różnią się jedynie ceną i zasięgiem. Wszystko, czego potrzeba, aby zdecydować między nimi, to trochę badań i zdrowego rozsądku, aby znaleźć najlepszą i najbardziej przystępną cenowo polisę, która będzie działać z Tobą, Twoim budżetem i pojazdem.