5 min 4 lata

Co wiesz o konsolidacji zadłużenia? Jeśli masz nadmierne zadłużenie, możesz szukać pomocy.

Musisz odzyskać kontrolę i możesz to zrobić dzięki konsolidacji zadłużenia. Dowiedz się więcej na ten temat w tym poście, w tym wiele opcji, które mogą pomóc.Sprawdź kwalifikacje każdego z doradców firmy, których szukasz. Czy doradcy ci mają certyfikat z określonej organizacji. Czy są wspierani przez renomowaną firmę, która będzie tam, jeśli coś pójdzie nie tak? Dzięki temu lepiej zorientujesz się, czy firma będzie odpowiednia dla Twoich potrzeb.Przed wyborem firmy konsolidacyjnej zapytaj, jak wynagradzani są doradcy firmy. Jeśli odpowiedź brzmi „na zasadzie prowizji”, najlepiej poszukać gdzie indziej. Ktoś pracujący dla prowizji powie lub zrobi wiele rzeczy, które w mniejszym stopniu są dla ciebie pomocne, a bardziej pomagają w ogólnym dochodzie.Agencja konsolidacji zadłużenia non-profit niekoniecznie jest lepszym rozwiązaniem. Niezależnie od statusu Twojej agencji konsolidacji zadłużenia, skontaktuj się z Better Business Bureau, aby upewnić się, że jest to legalna działalność. Jeśli okaże się, że złożono jakieś skargi lub natkniesz się na złe recenzje w Internecie, znajdź inną opcję.Upewnij się, że pieniądze, które płacisz za pośrednictwem firmy swoim wierzycielom, faktycznie trafiają do nich. W przypadku agencji, które nie są w górę iw górę, czasami część tych pieniędzy zostanie przeznaczona na ich losowe „opłaty” zamiast na twoich wierzycieli. Jest to oczywiście sytuacja, której chcesz uniknąć.Możesz spłacić wyższe oprocentowanie kart kredytowych za pomocą pieniędzy z funduszu emerytalnego lub planu 401K. [IMG alt=”FinansowyPuls.pl – Trzymaj rękę na finansowym pulsie!” href=”https://finansowypuls.pl/”]

Należy to robić tylko w absolutnej ostateczności, ponieważ istnieją poważne konsekwencje, jeśli pieniądze nie zostaną szybko spłacone.

Jeśli nie, będziesz płacić podatki i kary na koncie.Poszukaj wiarygodnej agencji doradztwa konsumenckiego w swojej okolicy. Takie firmy pracują nad zarządzaniem Twoim długiem i połączeniem go w jedną płatność. Współpraca z jedną z tych usług doradczych typu non-profit może nie wpływać na Twoją zdolność kredytową w taki sam sposób, jak usługi prywatne.Jeśli masz pożyczki studenckie pochodzące z programów federalnych, rozważ ich konsolidację dopiero po zakończeniu okresu karencji na te pożyczki. Jeśli dokonasz konsolidacji wcześniej, możesz stracić okres karencji, przez co konieczne będzie natychmiastowe rozpoczęcie spłaty. Wyczucie czasu jest najważniejsze w przypadku pożyczek federalnych, więc upewnij się, że rozumiesz warunki pierwotnej umowy przed podpisaniem umowy o konsolidację.Upewnij się, że Twoja pierwsza rozmowa z doradcą kredytowym lub agentem ds. konsolidacji zadłużenia odbywa się za darmo. Powinni być w stanie przeprowadzić wstępną analizę tego, komu jesteś winien, w jaki sposób firma może Ci pomóc i jakie opcje są dostępne. Jeśli nie możesz uzyskać prostej sesji wprowadzającej, poszukaj gdzie indziej.Nie ma nic złego w porównywaniu kredytów konsolidacyjnych. Faktem jest, że niektóre instytucje finansowe lub przyjaciele i rodzina mogą zaoferować lepszą stawkę niż inne. Niezależnie od tego, czy jest to linia kredytowa, hipoteczna, karta kredytowa czy pożyczka, porównaj oprocentowanie i warunki i dowiedz się, który zakład jest najlepszy.Skoro właśnie przeczytałeś cenny artykuł na temat konsolidacji zadłużenia, masz arsenał wiedzy, który pomoże Ci ogarnąć własną sytuację finansową. Jest to decyzja, którą należy podjąć ostrożnie i dopasować do konkretnej sytuacji. Przygotuj się na wyjście z długów! Wyjdź z długu i wróć do swojego życia!