3 min 1 rok

Niechorze to wieś Sołecka znajdująca się w województwie zachodniopomorskim w gminie Rewal.

Położona jest na wybrzeżu trzebiatowskim nad Bałtykiem. Od południa Niechorze graniczy z jeziorem Liwia Łuża, jest to znany ośrodek turystyczny, który przyciąga co roku wiele osób lubiących odpoczywać nad polskim Bałtykiem.

Co ciekawego można zwiedzić w Niechorzu i okolicy?

Interesujące atrakcje dla turystów

W Niechorzu znajdziemy bardzo wiele atrakcji turystycznych, dużym zainteresowaniem cieszy się Oceanarium, gdzie możemy zobaczyć morskie stworzenia z różnych zakątków całego świata. Możemy zobaczyć tu rekina, mureny, kolorowe ryby znane z bajek, jak również płaszczki czy krwiożercze piranie. W Oceanarium znajduje się także rafa koralowa wraz z charakterystycznymi dla niej gatunkami ryb oraz innych stworzeń morskich. Inną bardzo ciekawą atrakcją jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Możemy zobaczyć tu stare łodzie rybackie, sieci, różne narzędzia, które wykorzystywane były przez rybaków w dawnych czasach. Muzeum oferuje możliwość zapoznania się z tradycją połowów, które do tej pory odbywają się na tutejszych wodach. Możemy zobaczyć różne okazy ryb, stare fotografie, dokumenty, jak również mapy morskie. Dodatkowo muzeum oferuje ciekawe wykłady na temat bursztynów, które możemy znaleźć na tutejszych plażach.

Niechorze przyciąga turystów długą, piaszczystą plażą, znajduje się tu także nowe molo, pomost rybacki, skąd możemy podziwiać wspaniały Bałtyk. Na terenie Niechorza znajduje się także bardzo dobrze wyposażony kompleks sportowy, gdzie znajduje się pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, tenisa, koszykówki oraz siatkówki. Dzięki temu osoby, które lubią aktywny wypoczynek, mogą skorzystać z tutejszych atrakcji. Nieopodal położone jest także jezioro Liwia Łuża, jest to naturalne jezioro, możemy udać się tam na wycieczkę pieszą lub też rowerową. W Niechorzu znajdują się także miniatury latarni morskich, które są bardzo ciekawą wystawą, możemy zobaczyć różne typy architektury, latarnie z różnych okresów. Wystawa obejmuje wszystkie polskie latarnie morskie, jak również możemy zobaczyć także model okrętu ORP Orzeł.

Niechorze to także bardzo dobra baza noclegowa, znajdziemy tu także restauracje niechorze słynie z regionalnych potraw, tutejsze restauracje mogą zaoferować także menu europejskie, czy menu dla dzieci. Dzięki temu możemy spróbować bardzo smacznych ryb, które łowią tutejsi rybacy, może być to ryba smażona, ryba z grilla, czy też bardzo smaczna zupa rybna.