3 min 2 lata

Aktualnie, pomimo wystąpienia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty Unii Europejskiej, wielu polskich obywateli, wyjeżdża do UK do pracy oraz w celu osiedlenia się na stałe.

Nikogo to nie powinno dziwić, ponieważ na terenie Zjednoczonego Królestwa można cieszyć się sporymi zarobkami oraz wieloma możliwościami mieszkaniowymi, licznymi usługami, świadczeniami, itp. Interesującą formą zarobku w Wielkiej Brytanii jest praca na etacie, ale oprócz tego warto zainteresować się możliwością prowadzenia własnego biznesu.

Gdzie szukać wsparcia w tworzeniu firmy w UK?

Pomoc w tworzeniu firmy na terenie UK

Rzecz jasna, prowadzenie własnej firmy w Wielkiej Brytanii jest możliwe nie tylko dla brytyjczyków, ale również dla cudzoziemców, w tym również Polaków. Oczywiście proces tworzenia firmy jest związany z obowiązkiem załatwienia wielu różnych spraw formalnych, itp. Wsparcia związanego z tworzeniem, wypełnianiem i składaniem różnych dokumentów w brytyjskich urzędach jest dostępna w wielu miejscach. Warto na przykład spytać o to członków rodziny lub znajomych, którzy prowadzą własną działalność na obszarze UK.

Nie każdy ma jednak przyjaciół, znajomych lub członków rodziny, którzy prowadzą własne firmy w Wielkiej Brytanii. Dobrą wiadomością jest to, że wiele przydatnych informacji oraz szczegółowych informacji z zakresu tworzenia firmy w UK, można znaleźć w polskim lub brytyjskim Internecie. W sieci można znaleźć fora dyskusyjne, strony biznesowe oraz blogi obejmujące tematykę tworzenia i prowadzenia własnej firmy w Wielkiej Brytanii. Warto poszukać takich informacji, tym bardziej, że jest to proces szybki i łatwy.

Trzecim rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert firm, takich jak między innymi https://cblfinance.co.uk/nasze-uslugi/. Porządne biura rachunkowe oferują nie tylko obsługę rachunkową istniejących firm, ale również zajmują się fachowym poradnictwem związanym z prowadzeniem firmy. Poza tym, biurom takim można udzielać pełnomocnictwa do tworzenia firm w imieniu przedsiębiorców. Warte uwagi są polskie biura rachunkowe stworzone z myślą o polskich przedsiębiorcach planujących prowadzenie biznesu w Wielkiej Brytanii.