5 min 1 miesiąc

Życie w bloku może być komfortowe, zwłaszcza jeśli skłonimy się ku nowoczesnym rozwiązaniom, zapewniającym wygodę i nieco intymności. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie osłonić swoje drzwi i okna w bloku przed wzrokiem niepożądanych osób, zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika.

Które rolety wybierają najczęściej mieszkańcy bloków?

Rolety plisowane to jeden z produktów, wybieranych najczęściej przez mieszkańców bloków. Nic dziwnego, bowiem charakteryzują się one wysokim poziomem estetyki, ale również i możliwością zacienienia wyłącznie fragmentu okna. Jak zapewnia wiodący producent tego typu rozwiązań, firma Rolety i Plisy Lublin – Roltex, której ofertę sprawdzić możesz na proponowanej stronie internetowej, żaluzje plisowane są uniwersalnym produktem, sprawdzającym się w każdym wnętrzu. Co ważne, pełnią one nie tylko funkcje praktyczne, ale również i dekoracyjne, uzupełniając doskonale wybraną aranżację przestrzeni. Aby jednak móc w pełni wykorzystać ich potencjał, należy dokładnie dobrać rolety do konkretnego modelu okna, precyzyjnie dopasowując ich rozmiar do konkretnej szyby. 

Jak działa moskitiera na okna i drzwi balkonowe?

Moskitiera to z kolei doskonały sposób, wykorzystywany nie po to, by ochronić się przed wzrokiem sąsiadów, ale po to, by ustrzec się przed obecnością w mieszkaniu uciążliwych owadów, które dają się we znaki, zwłaszcza w okresie letnich upałów. 

Takie instalacje chronią również przed kurzem i pyłkami kwiatów, nie zatrzymując przy tym cyrkulacji powietrza, co jest szczególnie istotne w momencie, gdy temperatura na zewnątrz znacząco wzrasta. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyglądają moskitiery na drzwi balkonowe i jak dobrać ich odpowiedni rozmiar, koniecznie odwiedź proponowaną stronę, gdzie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. Warto podkreślić w tym miejscu, że moskitiery nie utrudniają otwierania okien i drzwi, lecz tworzą z nimi harmonijną całość, zwłaszcza gdy kolor ich ramek skomponuje się z odcieniem ramy okiennej. 

Dlaczego warto postawić na rolety materiałowe?

Rolety materiałowe to kolejny produkt, po który warto sięgnąć w budownictwie wielorodzinnym. Ich sporym atutem jest cały wachlarz kolorystyczny, który:

  • umożliwia stworzenie harmonijnej całości z aranżacją wnętrza,
  • daje szansę na wybór odpowiedniego poziomu zaciemnienia, sprzyjającego odpoczynkowi.

Można więc śmiało powiedzieć, że rolety materiałowe stały się bardziej nowoczesną alternatywą dla klasycznych zasłon. Dzięki nim możliwe jest zarówno ograniczenie promieni słonecznych, dostających się do pomieszczenia, jak i skuteczna jego ochrona przed wzrokiem niepożądanych osób. 

Wśród innych zalet takiego rozwiązania wymienia się m.in. hiperalergiczność, łatwość instalacji oraz obsługi, która nie powinna przysporzyć większych trudności nawet najmniej zaawansowanym użytkownikom. 

Czym są rolety rzymskie?

Mówiąc o rozwiązaniach dla mieszkańców budownictwa wielorodzinnego, nie sposób pominąć również rolet rzymskich. Dzięki nim możliwe jest bowiem budowanie wyjątkowego klimatu wnętrza oraz nadanie mu nieco estetyki. Takie rolety są niezwykle efektowne, a zarazem łatwe w utrzymaniu czystości, co z pewnością docenią osoby, ceniące sobie ład i porządek w mieszkaniu. Dodatkowym ich atutem jest bogata kolorystyka, wpisująca je w każdą niemalże aranżację. 

Niestety, takie rozwiązanie ma również swoje wady. Przede wszystkim będzie to brak mocowania dolnego, co może być utrudnieniem w przypadku chęci uchylenia okna oraz brak możliwości pełnego otworzenia okien i drzwi po opuszczeniu rolet, a więc również i wyjścia na zewnątrz.

Jak wybrać najlepsze osłony na okna i drzwi w bloku?

Wiesz już, jakie są najskuteczniejsze sposoby na osłonę okien i drzwi balkonowych w budownictwie wielorodzinnym. Przed dokonaniem zakupu, warto jednak rozważyć kilka innych, niezwykle istotnych kwestii. Będzie to przede wszystkim:

  • odpowiedni dobór mechanizmu, dzięki któremu możliwe stanie się nie tylko zacienienie okien, ale również ich pełne otwarcie,
  • dopasowanie rolet do aranżacji wnętrza – w modernistycznych koncepcjach doskonale sprawdzą się rolety plisowane, rolety rzymskie odnajdą się w pomieszczeniach reprezentacyjnych, jak np. salon, zaś klasyczne rolety materiałowe idealnie wpiszą się w styl minimalistyczny,
  • sposób montażu – montaż bezinwazyjny nie będzie wymagał wiercenia otworów, opierając się wyłącznie na ramie okna.