Niezbędne narzędzia dla każdego majsterkowicza
5 min 3 tygodnie

Samodzielne przeprowadzenie remontu w domu wymaga odpowiednich przygotowań. Niezbędne staje się posiadanie odpowiednich narzędzi, które ułatwią i przyspieszą całą pracę. O ile najbardziej zaawansowane i najdroższe urządzenia można wypożyczyć, tak podstawowe powinno się posiadać na własność, ponieważ mogą być przydatne również po zakończeniu remontu. W które narzędzia warto zainwestować i co powinien mieć każdy majsterkowicz? Zapoznaj się z artykułem, by poznać na to odpowiedź.

Podstawowe narzędzia przydatne w domu podczas remontu

Jakie podstawowe narzędzia są przydatne w domu?

Decydując się na samodzielne prowadzenie jakichkolwiek prac remontowych w domu trzeba zadbać o to, by posiadać nie tylko wszystkie niezbędne materiały, ale również narzędzia, które pozwolą na ich odpowiednie wykorzystanie. Wynajem mniejszego sprzętu jest mało opłacalny, a dodatkowo uniwersalne urządzenia można wykorzystywać również poza okresem remontu. Wybierając narzędzia do domowego, amatorskiego użytku, warto skorzystać z oferty, którą proponuje producent narzędzi AKU Tools – zapewnia on wysoką jakość w przystępnych cenach. Poza podstawowym osprzętem warto zainwestować między innymi w akumulatorową wiertarko-wkrętarkę z funkcją udaru. Umożliwia ona przeprowadzenie wielu różnych prac, włącznie z wierceniem w mocnych, betonowych ścianach. Poza remontem będzie użyteczna w każdej chwili, gdy niezbędne będzie skręcenie czegoś, lub wywiercenie dodatkowego otworu. 

Czy bardziej zaawansowane narzędzia mogą się przydawać?

Jednym z dosyć uniwersalnych narzędzi akumulatorowych, które przyda się w większości domowych warsztatów, jest szlifierka kątowa. To urządzenie pozwala na wykonanie wielu prac bez konieczności używania ręcznych brzeszczotów, które są wyjątkowo niewygodne i wymagają sporego nakładu pracy. Warto sprawdzić ofertę dostępną pod adresem https://www.akutools.pl/oferta/kinczyk-technika-diamentowa, zawierającą szeroki wybór tarcz diamentowych marki Kinczyk, które wykorzystywane są do cięcia między innymi betonu i kostki betonowej. Umożliwiają one zarówno cięcie na mokro jak i na sucho. Przydatne są również podczas układania płytek, ponieważ bez problemu radzą sobie z płytkami ceramicznymi i gresem. 

System poziomowania płytek Tiramisu

Jak poradzić sobie z układaniem płytek?

Dla wielu osób najcięższym elementem każdego remontu jest prawidłowe ułożenie płytek. Technika związana z wykorzystaniem krzyżaków nie zapewnia odpowiedniej dokładności i wymaga posiadania dużych zdolności. Na szczęście na rynku znajdują się rozwiązania jak system poziomowania płytek Tiramisu. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na stronie https://www.akutools.pl/oferta/tiramisu-system-poziomowania-plytek – umożliwia on proste poziomowanie płytek i wygodne ich układanie. Koszt systemów nie jest zbyt wysoki, dlatego też inwestycja jest opłacalna. Przyspiesza i znacząco ułatwia ona pracę nawet dla kompletnych amatorów. 

Jak ułatwić sobie sprzątanie podczas remontu?

Zdecydowanie wartym zakupu urządzeniem, które umożliwia szybsze i bezpieczne sprzątanie, jest odkurzacz przemysłowy. W przeciwieństwie do rozwiązań klasycznych umożliwia on usuwanie nie tylko lekkiego kurzu, ale też ciężkiego pyłu oraz kawałków gruzu. Mocny silnik oraz profesjonalne filtry zapobiegają dalszemu roznoszeniu się powstałego podczas remontu gruzu. Odkurzaczom przemysłowym nie są strasznie nawet mokre zabrudzenia, co umożliwia bezproblemowe sprzątanie nawet po remontach związanych z hydrauliką, gdzie bardzo często dochodzi do wycieków wody. Tego typu odkurzacz wykorzystywać można również po zakończeniu remontu, do sprzątania w garażu czy też odkurzania auta.

Jakie narzędzia poza akumulatorowymi warto posiadać?

Każdy domowy majsterkowicz posiadać powinien komplet podstawowych narzędzi manualnych. Bez nich nawet najprostsze awarie są ciężkie do usunięcia. Niezbędne jest posiadanie klasycznego młotka, zestawu śrubokrętów płaskich i krzyżakowych oraz kluczy płaskich w najpopularniejszych rozmiarach. Taki zestaw pozwoli dokonać wszystkich podstawowych napraw w każdym domu.