3 min 3 lata

W przypadku kiedy chcemy zakupić nieruchomość, jednak nasze finanse nie pozwalają nam na wyłożenie pewnej kwoty, często będziemy korzystali z kredytu hipotecznego, dzięki czemu możemy pożyczyć od banku pewną kwotę pozwalająca nam na zakup.

Oczywiście warto pamiętać iż musimy dysponować kwotą pozwalającą pokryć 20% inwestycji, resztę otrzymamy od banku. W przypadku kiedy budujemy dom wówczas mogą być te pieniądze które pokryją zakup działki ale także wszystkie prace budowlane.

Koszty związane z kredytem hipotecznym

Kredyt hipoteczny na nieruchomości i budowę domu

Warto zwrócić uwagę iż w przypadku tego rodzaju inwestycji pieniądze mogą wypłacane być przez bank w transzach, na kolejne etapy prac budowlanych. Oczywiście bank w tym przypadku będzie prowadził nadzór, sprawdzał czy kolejne prace prowadzone są zgodnie z grafikiem, dzięki temu upewni się iż cała inwestycja przebiega tak jak należy. W przypadku kiedy chcemy kupić gotowy dom jednorodzinny czy też mieszkanie wówczas otrzymujemy całą kwotę od razu, wówczas możemy zapłacić za daną nieruchomość.

Oczywiście tego rodzaju inwestycje to bardzo duży wydatek, dlatego też należy bardzo ostrożnie sprawdzić oferty wszystkich banków, przeliczyć dokładnie koszty aby obliczyć ostateczną ratę kredytu jaką będziemy musieli spłacać często przez 30 lat. Warto brać pod uwagę nie tylko samo oprocentowanie czy też prowizję bankową ale także w tym przypadku może być konieczne wykupienie ubezpieczenia nieruchomości, ubezpieczenia na życie kredytobiorcy czy też ubezpieczenie samego kredytu. Dodatkowym kosztem może być także opłata za przygotowanie kredytu, różnego rodzaju opłaty wstępne pobierane przez banki. Oczywiście możemy w tym przypadku potrzebować pomocy, doradca kredytowy z pewnością będzie wiedział w jaki sposób poruszać się na rynku finansowym, rynku nieruchomości, będzie wiedział w którym banku kredyt jest w danym momencie najbardziej opłacalny.

Z pełną ofertą doradcy kredytowego możemy zapoznać się na stronie kredyt hipoteczny Kraków, znajdziemy tam wiele informacji przykładową na temat w jakich obszarach możemy liczyć na pomoc doradcy, dowiemy się w jaki sposób rozpocząć współpracę, dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić na kredycie.