5 min 4 lata

Ubezpieczenie samochodu jest wymogiem prawnym, jeśli chcesz prowadzić pojazd.

Chociaż niektóre polisy mogą wydawać się drogie, wybranie rodzaju ubezpieczenia, którego potrzebujesz, i rozważenie budżetu może pomóc Ci wybrać coś niedrogiego. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać wskazówki, jak wybrać odpowiednią polisę ubezpieczenia samochodu.Rozejrzyj się w Internecie, aby znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczenia samochodowego. Większość firm oferuje teraz system wyceny online, dzięki czemu nie musisz spędzać cennego czasu na telefonie lub w biurze, tylko po to, aby dowiedzieć się, ile to będzie Cię kosztować. Uzyskaj kilka nowych ofert każdego roku, aby mieć pewność, że otrzymujesz najlepszą możliwą cenę.Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów ubezpieczenia samochodu jest mniejsza jazda. Większość firm ubezpieczeniowych oferuje zniżki dla kierowców, którzy korzystają ze swoich pojazdów mniej niż 12 000 mil rocznie. Jednak nie ulegaj pokusie, aby kłamać na temat przebiegu, ponieważ firma ubezpieczeniowa może zażądać dowodu, jeśli musisz złożyć wniosek o odszkodowanie za wypadek.Korzystaj z mediów społecznościowych na swoją korzyść, kupując polisę ubezpieczenia samochodu. Sprawdź, co o towarzystwach ubezpieczeniowych mówią prawdziwi kierowcy za pośrednictwem stron internetowych, forów i blogów. Podążając ścieżką społeczną, dowiesz się prawdy o firmie ubezpieczeniowej, a nie szumie, jaki firmy ubezpieczeniowe płacą za wydawanie.Istnieje wiele aspektów ubezpieczenia samochodowego, o których większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, takich jak system punktacji Group Automobiles. Sprawdź ten konkretny system punktacji przed zakupem pojazdu. Znajdziesz samochody i ciężarówki z oceną od 1 do 20. Kupowanie samochodów o niższej ocenie z tej listy pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.Wyłączenie opcji holowania z polisy pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na składkach. W razie wypadku holowanie jest generalnie objęte ubezpieczeniem, nawet jeśli nie płacisz za opcję holowania. Co powinieneś wiedzieć o swojej polisie ubezpieczeniowej?

Jeśli dbasz o swój samochód i rozumiesz, jak naprawić drobne problemy, takie jak przebita opona, nigdy nie będziesz musiał korzystać z opcji holowania i możesz zaoszczędzić nawet 30 dolarów rocznie.Zawsze otrzymuj wiele ofert od różnych firm przy zakupie ubezpieczenia samochodu.

Jak się przekonasz, stawki ubezpieczenia różnią się znacznie w zależności od firmy. Aby utrzymać składki na jak najniższym poziomie, pamiętaj o uzyskiwaniu nowych ofert co najmniej raz w roku. Upewnij się jednak, że szczegóły polityki dla każdej oferty są bardzo podobne.Jeśli jest to dostępne w Twoim stanie, poproś o kopię historii jazdy przed zakupem ubezpieczenia samochodu. Informacje na nim mogą być niedokładne, co może powodować wzrost cen. Upewnij się, że wiesz, co znajduje się w Twoim zgłoszeniu, a jeśli znajdziesz rozbieżności, popraw je tak szybko, jak to możliwe.Zapytaj swojego agenta ubezpieczeniowego, czy Twój wiek może dać Ci jakieś zniżki. Badania wykazały, że podobnie jak dobre wino, kierowcy z wiekiem stają się coraz lepsi. Twoja firma ubezpieczeniowa może zaoferować Ci zniżkę za bycie kierowcą długoterminowym, dając Ci zniżkę za każdym razem, gdy przekroczysz ustalone przez nią kamienie milowe wieku.Zajrzyj do opcji ubezpieczenia grupowego. Istnieje kilka firm ubezpieczeniowych, które oferują zniżki kierowcom, którzy otrzymują ubezpieczenie w ramach planu grupowego. Może to być polityka pracodawcy lub klubu. Zapytaj swojego pracodawcę lub kluby, do których należysz, i dowiedz się, czy jest dostępny.Jeśli zdarzy ci się wypadek samochodowy lub inny wypadek, jest już za późno, aby skorzystać z ubezpieczenia, aby pokryć koszty naprawy pojazdu. Aby uniknąć nielegalnej praktyki jazdy bez ubezpieczenia, sprawdź wiele polis i wybierz taką, na którą Cię stać. Pamiętaj o tych wskazówkach, szukając ubezpieczenia samochodowego.