3 min 2 lata

Jeśli prowadzisz firmę, która posiada spore zapasy, prawdopodobnie rozważałeś wynajęcie lub zakup magazynu do przechowywania swoich produktów.

Podczas gdy wiele powierzchni magazynowych wydaje się być nastawionych na duże firmy, które wymagają automatyzacji wysyłki i logistyki, nadal istnieją świetne opcje dla mniejszych firm, które szukają niedrogiej powierzchni magazynowej dla siebie.

Na co zwrócić uwagę szukając magazynu dla swojej firmy

Zdecyduj jaki magazyn będzie odpowiedni dla twojej firmy

Jednak znalezienie odpowiedniego magazynu dla twoich potrzeb może być trudne. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, kiedy szukamy powierzchni magazynowej, która będzie dla nas odpowiednia. Oczywiście najważniejszy jest ogólny metraż powierzchni magazynowej, czyli rzeczywiste wymiary budynku, ilość miejsca do przechowywania towarów. Musisz zastanowić się, w jaki sposób planujesz przechowywać zapasy i uzyskiwać do nich dostęp. Jeśli możliwe jest układanie towaru do wysokości sufitu, musisz uwzględnić koszty zakupu lub leasingu wózków widłowych oraz personelu do ich obsługi.

Kluczową kwestią powinien być sposób, w jaki zamierzasz uzyskać dostęp do powierzchni magazynowej. Jeśli oferujesz towary wielkogabarytowe, być może będziesz musiał zastanowić się, czy potrzebujesz dostępu, wjazdu dla ciężarówki w celu załadunku i rozładunku. Jak w przypadku każdego innego rodzaju nieruchomości komercyjnej, lokalizacja magazynu będzie kluczowym elementem sukcesu firmy. W przypadku większości małych firm prawdopodobnie będziesz korzystać z usługi dostawy innej firmy, jednak nadal korzystne jest posiadanie dobrej lokalizacji przy głównych drogach i trasach.

Możesz zajrzeć na stronę www.maxon.pl – magazyny na sprzedaż znajdziemy w różnych lokalizacjach, metrażach i cenach. Chociaż przestrzeń dostępna do faktycznego przechowywania produktów powinna być priorytetem, warto zastanowić się, czego jeszcze będziesz potrzebować w swoim magazynie i wymaganych udogodnień. Jeśli zatrudniasz pracowników, muszą mieć oni dostęp do łazienki oraz przestrzeni, w której będą spożywać posiłki, zostawiali swoje osobiste przedmioty. Jeśli prowadzone będzie biuro na miejscu, potrzebne będzie odpowiednie pomieszczenie z ogrzewaniem i klimatyzacją, elektrycznością, dostępem do Internetu. Te czynniki pomogą nam wybrać najlepszą powierzchnię magazynową do potrzeb firmy.