5 min 3 lata

Jeśli potrafisz zrozumieć podstawową przyczynę każdego problemu, możesz walczyć, aby się go pozbyć.

Informacja jest zawsze najlepszym narzędziem w walce z czymkolwiek. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy próbujesz pozbyć się zaskórników i wyprysków. Jeśli chcesz pozbyć się pryszczy, oto kilka wskazówek dotyczących walki z trądzikiem.Jeśli zauważysz trądzik tworzący się wokół ust i w kącikach ust, przestań używać produktów do wybielania zębów. Wykazano, że niektóre z tych produktów powodują zatkane pory i inne problemy skórne. Jeśli jednak trądzik nie ustąpi po zaprzestaniu palenia, prawdopodobnie nie masz problemu z pastą do zębów.Możesz zapobiec trądzikowi, myjąc poszewkę na poduszkę przynajmniej co drugi dzień. Ponieważ co noc twoja twarz kładzie się na poduszce, oleje i brud ze skóry zostają wchłonięte przez poszewkę na poduszkę. Ten olej i brud są następnie rozprowadzane na skórze, powodując więcej wyprysków.Dobrą naturalną metodą leczenia trądziku jest mycie twarzy wodą różaną. Użyj miękkiego aplikatora, takiego jak wacik lub kulka, aby nałożyć wodę różaną na twarz. Zaleca się robić to dwa do trzech razy dziennie, aby uzyskać jaśniejszą skórę i zdrowszą cerę.Użyj ogórków do walki z trądzikiem. Wiele osób używa już ogórka, aby pozbyć się ciemnych worków i obrzęków pod oczami. Chociaż robią bardzo niewiele w tym dziale, niektórzy ludzie odnieśli umiarkowany sukces, używając plasterków ogórka, aby złagodzić trądzik. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Spróbuj nałożyć plasterki ogórka na twarz podczas relaksu.Przydatną wskazówką w walce z trądzikiem jest ostrożność przy wyborze produktów do włosów.

Żele do stylizacji, spraye i inne preparaty zawierające olejki, chemikalia i zapachy mają tendencję do ściekania na skórę twarzy, co może prowadzić do zatkania porów. Używanie tylko najdelikatniejszych środków czyszczących do włosów może również pomóc w utrzymaniu nadmiaru oleju w ryzach i z dala od twarzy.Jeśli cierpisz na trądzik, staraj się być świadomym rzeczy, które mogą przenosić bakterie na obszary problemowe. Na przykład pamiętaj o regularnym czyszczeniu telefonu komórkowego, jeśli masz tendencję do trzymania go przy twarzy. Pomoże to zapobiec niepotrzebnym wypryskom i przybliży Cię o krok do bezproblemowej skóry!Aby pozbyć się trądziku, jedz więcej świeżych owoców i warzyw, a także orzechów i nasion. Możesz to łatwo zrobić, wypijając smoothie do śniadania i jedząc sałatkę jako dodatek do obiadu lub kolacji. Orzechy brazylijskie są również świetne do zwalczania trądziku, podobnie jak pestki dyni.Regularnie czyść telefon komórkowy i telefony domowe, aby uniknąć wyprysków trądzikowych. Delikatnie wyczyść ekran i klawiaturę numeryczną wilgotną bawełnianą szmatką i alkoholem. To usunie wszelkie resztki bakterii i olejków z powierzchni i nie nałoży ich ponownie na policzek i ucho, gdy idziesz porozmawiać.W swojej diecie staraj się nie spożywać zbyt dużo czerwonego mięsa lub makaronu. Węglowodany mogą mieć poważny wpływ na powstawanie trądziku i mogą powodować wypryski u wielu osób. Zamiast tego od czasu do czasu wybierz sałatkę lub kanapkę na zimno, aby dać skórze odpocząć.Staraj się nie ściskać ani nie wyciskać pryszczy, aby się zagoiły. Zamiast ryzykować zaczerwienienie, obrzęk, a nawet blizny, spróbuj pocierać świeżo umytą skórę plasterkiem ziemniaka (obranym). Nie pocieraj mocno, wystarczy delikatny dotyk, aby wykorzystać lecznicze właściwości ziemniaka!Jak wspomniano tutaj, chodzi o właściwe informacje, jeśli chcesz pozbyć się trądziku. Uważaj na tę dezinformację. Zamiast tego wykorzystaj to, czego się tutaj nauczyłeś, aby pozbyć się niedoskonałości i pomóc zachować młody i zdrowy wygląd skóry.