3 min 2 lata

Wiele osób zakłada, że tylko poprzez remont można zmienić wnętrze domu.

Jednak nic bardziej mylnego. Możesz przekształcić pokój niewielkim kosztem i przy niewielkim zaangażowaniu. Wystarczy kreatywność i kilka elementów, które można wymienić szybko i łatwo, a jak wiadomo dodatki w dużej mierze wpływają na aranżację. Jednym z ciekawszych i niedrogich rozwiązań jest wymiana nóżek meblowych.

Z pomocą nóg meblowych możesz odnowić wygląd swojego umeblowania

Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę wybierając nóżki meblowe?

Najbardziej popularna jest zmiana nóg na stołach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wymienić te elementy również w przypadku stolików kawowych, szafek, komód czy biurek. Wystarczy odrobina kreatywności i wyobraźni, aby stworzyć zupełnie nowe wnętrze. Podobne zmiany można wprowadzić w krzesłach, w których można również wymienić tapicerkę na nową. Dodatkowo w meblach warto również czasem zmienić uchwyty czy prowadnice w szufladach, aby użytkowanie było bardziej komfortowe.

Obecnie istnieje wiele nóżek meblowych, które różnią się głównie kształtem, rozmiarem i designem. Szafki, stoły, biurka i inne meble możesz łatwo modyfikować, wymieniając ich nogi i tym samym je spersonalizować. Dzięki temu w mgnieniu oka tradycyjna komoda zmieni się w nowoczesną, a nowoczesna w postarzany mebel w stylu vintage czy retro. Przede wszystkim dobrane nóżki powinny pasować do mebla tak, aby całość idealnie ze sobą współgrała. W tej kwestii należy również zwrócić uwagę na obciążenie stołu czy komody, ponieważ nogi są zdecydowanie podstawą każdego mebla, dlatego od nich zależy jego stabilność.

Wielkość, jaką posiadają nóżki do mebli, powinna być również proporcjonalna do szerokości i długości blatu lub jego średnicy w przypadku stołów okrągłych. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na miejsce ustawienia mebla, ponieważ im bardziej rozstawione nogi, tym więcej miejsca będą potrzebować. Ma to również znaczenie w przypadku stołów z krzesłami, na które należy pozostawić odpowiednią ilość miejsca, ponieważ jeśli zdołasz je całkowicie wsunąć, uzyskasz dodatkową wolną przestrzeń.