4 min 2 lata

Ilość posiadanych ubrań stale się zwiększa. Przyczyniają się do tego różnego rodzaju wyprzedaże i promocje. Kiedy widzisz fajny ciuch nie możesz przejść koło niego obojętnie. W rezultacie powiększa on Twoją kolekcję. Ale co zrobić, żeby wszystkie rzeczy miały swoje miejsce? Warto zadbać dla nich o odpowiednią przestrzeń.

Czy Twoje rzeczy prowadzą koczowniczy tryb życia? Wieczorem kładziesz je w jednym miejscu, a rano są zupełnie gdzie indziej? Nawet jeśli tak nie jest, to pewnie widzisz, że porządek wymaga pracy, a chaos tworzy się sam. Zdarza się, że nie wiesz co na siebie założyć, bo po prostu nie możesz znaleźć potrzebnych ubrań. Dobrym rozwiązaniem jest poukładanie wszystkiego w pojemnej szafie. Takiej, którą otworzysz i powiesz: „Rzeczy wiście!”, a wszystko znajdzie się na swoim miejscu. Twoje ulubione kreacje będą na wyciągnięcie ręki. Wtedy o wiele łatwiej dokonać przeglądu swojej garderoby i wybrać odpowiedni strój na każdą okazję.

Czy szafa drewniana pomoże zachować porządek?

Zadbaj o swoje wnętrze

Co zatem powinna zawierać dobra szafa? Koniecznie drążek, żeby Twoje rzeczy miały gdzie wisieć. Przydadzą się też półki, ale nie mogą być zbyt głębokie. Dlaczego? Żeby nie trzeba było wykopywać ubrań znajdujących się z tyłu półki. W tym przypadku pomimo poukładania rzeczy w szafie może nie być łatwo na pierwszy rzut oka ustalić stan posiadania. A właśnie do tego ma służyć ten mebel. Otwierasz drzwi i od razu widzisz w co się ubrać, bo wszystko jest na swoim miejscu. Ciekawym rozwiązaniem są też wysuwane szuflady. Można tam trzymać drobne rzeczy jak skarpetki czy majtki. Niekoniecznie taka szuflada musi być na widoku. Dostępne są modele szaf z szufladami ukrytymi za drzwiami.

Kolejnym krokiem w wyborze odpowiedniego mebla jest materiał z którego będzie zbudowany. Czy lubisz ubrania, które po jednym praniu tracą swój kolor? Ich jedyną zaletą jest to, że najczęściej są tanie. Ale co z tego, jeśli po kilku tygodniach używania nadają się jedynie na szmaty. Podobnie jest z meblami. Warto wybrać takie, które nie stracą swoich właściwości nawet gdy będą musiały być przestawiane. Dobrym rozwiązaniem jest szafa drewniana. Materiał z którego jest wykonana jest solidny i trwały. Nie straszna jej nawet przeprowadzka. Mając taki mebel Twoje ubrania zyskają bezpieczne miejsce odpoczynku.

Teraz wystarczy wziąć się do dzieła. Poskładać posiadane ubrania według wybranego klucza. Można zrobić to kolorami, rodzajami albo kompletami. Tak przygotowane ubrania będą czekały na Ciebie aż postanowisz zabrać je na wychodne. Dzięki temu wszystko zawsze będzie pod ręką.