4 min 2 lata

Użytkowe poddasze ma ogromny potencjał. Trzeba jedynie umiejętnie wykorzystać niezwykłe możliwości tej części domu. Generalnie poddasze użytkowe daje nam dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać w dowolny sposób. Poznaj wyjątkowy klimat projektów domów z użytkowym poddaszem i sprawdź, co oprócz sypialni może się na nim pojawić.

Mieszkanie na poddaszu to niepowtarzalny klimat

Klimat, jaki panuje na użytkowym poddaszu jest nie do opisania. Piękne skosy, ogromna przestrzeń z potencjałem, okna dachowe, widok z nich — to wszystko tworzy tam niepowtarzalny nastrój. Decydując się na projekt domu z użytkowym poddaszem zyskujemy ten niepowtarzalny klimat, niespotykany w domach parterowych i z pełnym piętrem. Jeśli więc wybierzesz dom z poddaszem, nie możesz zmarnować potencjału poddasza. Odpowiednio zagospodarowane, klimatyczne poddasze może stać się Twoim ulubionym miejscem w domu. Wystarczy nieco kreatywności i stworzenie dokładnego planu przestrzeni, aby była ona w pełni funkcjonalna i przystępna.

Dom z poddaszem to dodatkowa przestrzeń

Obecnie rynek projektów gotowych jest niezwykle bogaty. Sprawdź najpopularniejsze projekty domów z użytkowym poddaszem na stronie DOMYwStylu.pl. Projekty domów z użytkowym poddaszem są niezwykle zróżnicowane, dlatego wybierając projekt domu należy podjąć decyzję, czy oprócz sypialni, chcemy je jeszcze zagospodarować w inny sposób. Najpopularniejsze jest urządzenie na poddaszu domowego biura, dodatkowych pokoi dla gości, siłowni, a nawet pracowni artystycznej. Decydując się na projekt domu z poddaszem mamy dodatkową przestrzeń mieszkalną, którą możemy zaaranżować według własnych potrzeb. Zapewnia ono również więcej miejsca do przechowywania mniej używanych na co dzień rzeczy. Istnieje wiele sposobów na zaaranżowanie poddasza tak, aby pasowało w pełni do naszych potrzeb i stylu.

Na tym etapie należy jednak przemyśleć takie kwestie, jak odpowiednie doświetlenie przestrzeni, kolory ścian, jakie chcemy zastosować itp. Powinniśmy też wziąć pod uwagę kąt nachylenia skosów, aby nie przeszkadzały one w aranżacji przestrzeni, a bardziej, żeby dopełniały one całość i idealnie pasowały do wystroju wnętrza wraz z meblami.

Poddasze – przestrzeń do relaksu i rozrywki

Poddasze to wręcz idealne miejsce do aranżacji na nim przestrzeni do relaksu. Na przykład można zaprojektować tam strefę z wygodnymi kanapami, z klimatycznym światłem i ogromnym telewizorem oraz piłkarzykami. To również odpowiednie miejsce na stworzenie domowej siłowni, na którą zazwyczaj nie ma miejsca w innych częściach domu. Siłownia stworzona na poddaszu niewątpliwie będzie niezwykle klimatyczna i przestronna, a przy tym zapewniony zostanie komfort użytkowania.

Poddasze niewątpliwie posiada niepowtarzalny klimat, który można stworzyć, aranżując go w sposób odpowiadający naszym potrzebom. Jest to zatem świetne miejsce do stworzenia w nim dodatkowych sypialni, chociażby dla gości. Nie można jedynie zapomnieć o niewielkiej łazience, aby komfort użytkowania z pokoi nie był naruszony i nadwyrężony schodzeniem z poddasza na inne piętra w celu skorzystania z łazienki. Dodatkowo ciekawym pomysłem będzie urządzenie na poddaszu użytkowym funkcjonalnej pralni, na którą zdecydowanie będzie tam sporo wolnego miejsca i przestrzeni do aranżacji.