3 min 1 rok

Komoda to idealne rozwiązanie do przechowywania wielu różnych potrzebnych rzeczy i stanowi niezbędne uzupełnienie wystroju sypialni.

Możesz używać komody do wygodnego uporządkowania bielizny i akcesoriów, ale także idealnie nadaje się do przechowywania legginsów, koszulek, swetrów i wszystkiego, co tak naprawdę nie musi wisieć na wieszaku w szafie.

Jak wybrać idealną komodę do sypialni?

Czym się kierować wybierając komodę

Stylowa komoda może stanowić ciekawy punkt centralny w twojej sypialni, szczególnie w pomieszczeniu, w którym znajdują się szafy wnękowe i kilka innych elementów wyposażenia. Górna część komody to oczywiście świetne miejsce na wyeksponowanie zdjęć lub ustawienie kilku małych naczyń do przechowywania biżuterii, kosmetyków i kluczy. Podobnie możesz zdecydować się na schowanie tych rzeczy do szuflad komody, pomagając uporządkować w ten sposób każdy centymetr przestrzeni niewielkiej sypialni. Jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnej komody do sypialni do przechowywania rzeczy.

Pierwszą kwestią do rozważenia przy zakupie komody jest rozmiar mebla, którego potrzebujesz. Do małego pokoju poszukaj wysokiej, smukłej komody, która nie będzie odstawać zbyt daleko od ściany, ale zapewni ci dużo miejsca do przechowywania. Smukłe komody mogą być dość wąskie, więc sprawdź szerokość i upewnij się, że jest odpowiednia do tego, co zamierzasz umieścić w szufladach. Trzeba też przyjrzeć się głębokości szuflad, ponieważ jeśli przykładowo chcemy przechowywać swetry, bardzo płytkie szuflady nie będą odpowiednie do tego celu.

W pokoju dziecięcym zastanów się, jaką wysokość będzie musiała mieć komoda, aby dziecko mogło wygodnie sięgać do górnej szuflady. Niskie komody będą łatwiej dostępne i mniej podatne na przewrócenie, jeśli dziecko zdecyduje się na mebel wspiąć. Unikaj umieszczania komody pod oknem, gdzie dzieci mogłyby się wspinać i wypaść za okno. Zanim kupisz komodę do sypialni, zmierz dostępną powierzchnię podłogi i upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby przejść obok nich bez wpadania na mebel. Szeroki wybór mebli do sypialni znajdziesz na stronie https://homeandcompany.pl/komoda-do-sypialni-w-stylu-nowoczesnym. Możesz rozejrzeć się po pokoju i spróbować dopasować styl komody do innych mebli. Ewentualnie możesz zdecydować się na zupełnie inny styl jako kontrast dla pozostałego wystroju.