5 min 4 lata

Wszyscy będziemy potrzebować ludzi, na których będziemy mogli się oprzeć w pewnych momentach naszego życia.

Staje się to prawdziwe i niezwykle ważne, gdy ty lub twoja ukochana osoba zachoruje na raka. Nie licz jednak tylko na silne ramię. Upewnij się, że jesteś dobrze poinformowany na ten temat. Sprawdź te przydatne wskazówki dotyczące raka.Oprócz rozmowy z bliskimi przyjaciółmi, członkami rodziny i lekarzem, powinieneś również spróbować porozmawiać z innymi pacjentami z rakiem. Ci, którzy mieli doświadczenie z rakiem z pierwszej ręki, będą wiedzieć lepiej niż ktokolwiek inny, przez co przechodzisz i mogą zaoferować wsparcie i podzielić się doświadczeniami, które pomogą Ci przejść.Nie zmieniaj drastycznie swojego życia. Może lepiej, jeśli spróbujesz zachować swój styl życia, tak jak przy wprowadzaniu niezbędnych modyfikacji. Duża zmiana może zwiększyć Twój poziom stresu i zdezorientować ludzi wokół Ciebie. Przyjmuj każdy dzień na raz i wprowadzaj zmiany w swoim życiu, gdy jest to potrzebne.Utrzymanie zdrowej diety może pomóc w utrzymaniu wysokiego poziomu energii, jeśli masz raka. Ta choroba bardzo cię wyczerpuje emocjonalnie i fizycznie. Utrzymanie wysokiego poziomu energii jest konieczne, jeśli masz nadzieję na walkę i pokonanie tej choroby. Wyższy poziom energii oznacza, że ​​możesz więcej ćwiczyć i pracować, aby być zdrowym.Wszystkie kobiety powyżej 40 roku życia powinny otrzymywać co najmniej jedną mammografię rocznie, aby wcześnie złapać raka piersi. Rak piersi sieje spustoszenie wśród milionów kobiet, a wczesne wykrycie go jest bez wątpienia najlepszym do tej pory sposobem na walkę z tym rodzajem raka. Czym jest trening EMS?

Rozpocznij coroczne mammogramy po osiągnięciu 40 roku życia.Jako osoba, która przeżyła raka, powinnaś planować stałe monitorowanie długofalowych efektów zakończonego leczenia.

Niektóre zabiegi narażają cię na większe ryzyko problemów sercowo-naczyniowych, a nawet nawrotu raka, więc upewnij się, że porozmawiasz z lekarzem i zaplanujesz monitorowanie efektów poprzednich terapii.Lekarze i ogół społeczeństwa od dawna wiedzą, że czerwone wino może pomóc w walce z chorobami serca, ale coraz więcej osób dowiaduje się, że wino może również pomóc w walce z rakiem. Polifenole w winie (podobnie jak te znajdujące się w winogronach) pomagają neutralizować i eliminować niebezpieczne wolne rodniki.Uczęszczaj na wizyty lekarskie ze swoim przyjacielem lub członkiem rodziny, u którego zdiagnozowano raka. Takie wizyty często wiążą się z długim oczekiwaniem i mogą być stresującym doświadczeniem. Zapisz ważne informacje, które lekarz przekazuje na temat ich leczenia i rokowań; Twój przyjaciel może mieć trudności z zapamiętaniem tego, co zostało powiedziane później.Jeśli czujesz się zaniepokojony, zawsze szukaj porady lekarza. Jeśli jesteś zbyt dumny lub przestraszony, aby odwiedzić lekarza, możesz ignorować istniejące problemy, które mogą się pogorszyć. Jeśli jest obecny rak, może się rozprzestrzeniać i powodować większe szkody, których można uniknąć, jeśli zwrócisz się o poradę do zaufanego pracownika służby zdrowia.W przypadku pacjentów z rakiem, którzy nie są zadowoleni z dotychczasowego leczenia, wiedz, że możesz uzyskać drugą opinię. Czasami inny onkolog może znać opcje leczenia, które mogą ci pomóc. Jeśli nie masz pewności, gdzie się udać na leczenie, możesz poszukać online dobrych ośrodków leczenia raka w Twojej okolicy.Oczywiście wszyscy chcemy mieć silne ramię, na którym możemy się oprzeć i jak najwięcej wsparcia, ale informacja jest równie ważna, jeśli głównym celem jest pokonanie raka i trzymanie go z daleka. Możesz to zrobić, mając odpowiednie informacje i wystarczająco silną wolę. Teraz, gdy masz już informacje, potrzebujesz tylko woli, aby przejść dalej.