5 min 4 lata

Czy planujesz robić lub chcesz dużo zaoszczędzić na projektowaniu stron internetowych? Jeśli tak, musisz się jak najwięcej nauczyć.

Ten artykuł pomoże Ci poszerzyć bazę wiedzy.Utrzymuj mały rozmiar swoich stron internetowych. Wiele nowoczesnych stron internetowych jest pełnych niepotrzebnych elementów, w tym ogromnych obrazów, reklam Flash i wielu AJAX. Wiele osób, zwłaszcza na obszarach wiejskich i innych krajach o słabiej rozwiniętej infrastrukturze internetowej, nie ma szybkiego Internetu i będzie musiało czekać w nieskończoność na załadowanie dużej strony.Kiedy myślisz o tym, jak zaprojektować stronę internetową, musisz pomyśleć o nawigacji. Chcesz, aby Twoja nawigacja była łatwo dostępna i łatwa w użyciu. Umieść pasek nawigacyjny na każdej stronie w widocznym miejscu. Upewnij się również, że dobrze współgra z resztą strony i nie rozprasza odwiedzających.Chociaż możesz być skłonny do dodania wielu dzwonków i gwizdów do swojej witryny, migająca grafika, głośna muzyka i neonowe kolory będą tylko odwracać uwagę od celu Twojej witryny. Odwiedzający, którzy są bombardowani zbyt wieloma widokami i dźwiękami, mogą być skłonni opuścić Twoją witrynę, zanim jeszcze zaczną przeglądać. Zachowaj proste kolory i odpowiednią treść, a projekt Twojej strony internetowej będzie zwycięzcą.Projektując witrynę, postaraj się wymyślić trzy lub cztery słowa kluczowe, które użytkownicy wprowadzą do wyszukiwarek, próbując znaleźć Twoją stronę. Te słowa kluczowe należy następnie często powtarzać w tytule, treści strony i metatagu opisu. Ułatwi to użytkownikom znalezienie Twojej witryny w sieci.Musisz mieć pewność, że Twoja witryna jest odpowiednio zoptymalizowana, aby można ją było oglądać we wszystkich przeglądarkach. W Internecie jest wiele osób, które nadal korzystają z Internet Explorera. Wskazówki, jak sprawić, by projektowanie stron internetowych było łatwą rzeczą do zrobienia

Wiele elementów nie jest zgodnych ze standardami sieciowymi, więc konieczne będzie znalezienie obejścia.

W szczególności powinieneś dowiedzieć się o „błędzie modelu pudełkowego”, który przez lata trapił Internet Explorera.Umieść silne metatagi na każdej stronie swojej witryny, jeśli chcesz przyciągnąć więcej odwiedzających do Twojej witryny. Właściwie używane metatagi ułatwiają wyszukiwarkom poprawną klasyfikację Twojej witryny. Jeśli użyjesz nieistotnych metatagów zamiast tagów, które odpowiednio opisują zawartość Twojej witryny, wyszukiwarki niewłaściwie zaklasyfikują Twoją witrynę i nie uzyskasz dużego ruchu.Staraj się mieć przejrzysty i spójny układ w projekcie swoich witryn. Przejrzyste układy, które wykorzystują dużo wolnego miejsca, zwykle poprawiają czytelność witryny i jej ogólny wygląd. Układ musi koncentrować się na treści. Spróbuj użyć czcionek znajdujących się na każdym komputerze, aby uniknąć nieprawidłowego wyświetlania witryny.Aby być na bieżąco z nowymi sztuczkami dotyczącymi projektowania stron internetowych, powinieneś dołączyć do forum internetowego. Dołączając do tych forów dyskusyjnych, spotykasz ludzi, którzy zwykle rozumieją wszystkie nowe technologie projektowania stron internetowych. Bez tej nowej technologii projektowania stron internetowych możesz skończyć z witryną, która jest całkowicie przestarzała.Wybór odpowiedniego serwera do przesyłania plików jest ważny przy projektowaniu witryny. Potrzebujesz niezawodnego, bezpiecznego i szybkiego serwera plików. Profesjonaliści wybierają FileZilla, ponieważ pasuje do wymagań pod względem szybkości i niezawodności. Możesz wybrać to lub coś podobnego; ważne jest to, że masz niezawodny serwer plików.Projektowanie stron internetowych prawdopodobnie nie wydaje ci się teraz takie trudne. Jesteś teraz lepiej poinformowany o projektowaniu stron internetowych i widzisz, ile jeszcze możesz się nauczyć.