3 min 3 lata

Płytki ceramiczne gresowe są z pewnością najpopularniejszym materiałem jaki wykorzystujemy na naszych trasach, są to materiały mrozoodporne, które łatwo zachować w czystości, z pewnością ich największą zaletą jest trwałość.

Obecnie wytwarzane są według nowoczesnych technologii, z pewnością wypalanie w wysokiej temperaturze oraz odpowiednia forma pozwala na uzyskanie płytek które będą odporne na działanie czynników atmosferycznych, które będą nam służyły przez wiele lat. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż są to płytki grube, często o grubości 2 cm, dlatego posiadają dużo lepsze właściwości niż płytki które wykorzystujemy wewnątrz naszych mieszkań czy domów.

Wytrzymałe płytki na tarasy i balkony

Co cechuje płytki gresowe na zewnątrz?

Na uwagę zasługuje ich struktura antypoślizgowa, z pewnością dzięki temu bardzo dobrze sprawdzą się w wielu różnych miejscach na zewnątrz, może być to taras ale także możemy wykorzystać je w przypadku schodów. Płytki gresowe powinna charakteryzować także niska nasiąkliwość, jak wiadomo płytki tego rodzaju nie mogą przepuszczać wilgoci, w przypadku temperatury ujemnej spowodowałoby to pękanie. Dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę podczas wykonywania fugi, nie możemy w tym przypadku zostawić żadnych miejsc niezabezpieczonych, otworów przez które mogłaby przedostać się woda.

Naturalnie do wyboru mamy płytki o różnej kolorystyce, dodatkowo także znajdziemy różne powierzchnie, naturalnie warto sprawdzić chropowatość płytki, w tym przypadku idealnie gładka płytka nie sprawdzi się ze względu na możliwość poślizgnięcia. Obecnie bardzo popularne są gresy które imitują drewno, w tym przypadku będziemy mieli do wyboru bardzo wiele interesujących wzorów, z pewnością najnowsze rozwiązania będą prawie nie do odróżnienia od prawdziwych desek.

Godny uwagi jest model sandwood brown mat, są to płytki bardzo interesujące kolorystycznie, które zachowują wygląd naturalnego drewna, Znajdziemy tam sęki czy też strukturę w słoja, oczywiście jest to bardzo interesujące rozwiązanie Jeżeli chcemy aby nasz taras wyglądał nieszablonowo w tym wypadku wykorzystanie drewna nie jest najlepszym pomysłem, dlatego też możemy zastąpić je odpowiednim gresem.