Nasz mózg jest stale używany w dzień i w nocy, a jego podstawowe tempo przemiany materii jest odpowiednio wysokie.

Energia, tlen, płyny i niektóre mikroelementy są podstawą optymalnego funkcjonowania mózgu. Zbilansowana dieta dostarcza między innymi kwasy tłuszczowe omega-3 jako budulec błon komórkowych komórek nerwowych. Witaminy z grupy B wspierają metabolizm energetyczny komórek nerwowych i pomagają utrzymać sprawność umysłową.

Zachowaj sprawny umysł na dłużej

Jak wspierać działanie mózgu za pomocą suplementów

Stres i duże wymagania w życiu zawodowym i prywatnym sprawiają, że możemy odczuwać stres, zmęczenie, brakuje nam motywacji, ciężko nam się skoncentrować na zadaniach. Możemy wtedy rozważyć zażywanie suplementów diety, które zawierają witaminy i składniki odżywcze, które wspierają funkcjonowanie mózgu, pamięć i koncentrację. Zbilansowana dieta z odpowiednią ilością minerałów i witamin jest ważna, także jeśli chodzi o zdolność koncentracji. Oprócz odżywiania do najważniejszych środków wspierających i zwiększających koncentrację należą również odpowiednia aktywność fizyczna, sen i redukcja stresu.

Zbilansowana dieta jest zróżnicowana, oprócz węglowodanów, białka i tłuszczu zawiera również błonnik dla dobrego trawienia oraz witaminy, minerały i pierwiastki śladowe. Wybór pokarmu jest podstawą dobrego funkcjonowania mózgu i zdolności do koncentracji. Produkty zbożowe, a także warzywa, orzechy, sałatki i owoce, mleko i produkty mleczne mogą być na stole codziennie, chude mięso, tłuste ryby i jajka dwa do trzech razy w tygodniu. Mózg czerpie korzyści z aktywności fizycznej. Ruch stymuluje przemianę materii, organizm jest zaopatrywany w większą ilość krwi. Wynikająca z tego poprawa zaopatrzenia w tlen zwiększa wydajność mózgu i zdolność koncentracji. Jednocześnie ruch może sprzyjać tworzeniu nowych połączeń między komórkami nerwowymi.

Suplementy dedykowane dla mężczyzn hemanpower pomagają nie tylko poprawić zdolność do koncentracji i wydajność umysłu, ale również wspierają zdrowie włosów, dbają o odpowiednią jakość snu, a także libido. Warto sięgać po naturalne suplementy, które uzupełniają dietę o ważne składniki odżywcze, witaminy i minerały, które niezbędne są dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.