3 min 11 miesięcy

Szampon samochodowy przeznaczony jest do stosowania po spienieniu piany aktywnej i spłukaniu pojazdu.

Szampon miesza się z wodą w czystym wiadrze, a następnie delikatnie przeciera panele samochodu za pomocą rękawicy z mikrofibry, aby usunąć cały pozostały brud i zanieczyszczenia. Następnie samochód można spłukać i osuszyć, aby uzyskać lśniąco czyste wykończenie wszystkich powierzchni.

Czym charakteryzuje się dobry szampon samochodowy?

Wybierz szampon samochodowy o neutralnym pH

Wysokiej jakości szampon samochodowy delikatnie czyści lakier, aby uniknąć zadrapań i zacieków. Musi to być produkt skutecznie usuwający zabrudzenia, aby nie trzeba było trzeć lakieru. W przeciwieństwie do pian aktywnych, szampony samochodowe stosuje się z rękawicą do mycia. Często szampony samochodowe zawierają substancje chemiczne przeznaczone do natłuszczania lakieru i po zmieszaniu z wodą są bardziej żelowe w porównaniu do pian aktywnych. Oznacza to, że można bezpiecznie używać rękawicy do mycia i szamponu samochodowego do wycierania paneli bez powodowania zarysowań.

O wiele bardziej efektywne jest użycie piany aktywnej do wstępnego mycia samochodu niż samego szamponu, ponieważ usuwa ona więcej zanieczyszczeń i zmniejsza ryzyko zarysowania podczas mycia kontaktowego. Możemy również znaleźć w sprzedaży szampony samochodowe o neutralnym pH, które są bezpieczne dla lakieru i innych powierzchni zabezpieczonych woskiem, powłoką ceramiczną czy folią ochronną.

Pamiętaj, że dobry szampon do mycia samochodu musi mieć zrównoważone pH, tworzyć gęstą pianę i musi być biodegradowalny. Na stronie https://detailingstore.pl/114-szampony-o-neutralnym-ph-bezpieczne możesz zakupić szampony samochodowe o neutralnym pH, bezpieczne do stosowania na pojazdach zabezpieczonych woskiem czy innymi powłokami ochronnymi. Możemy wybrać różne pojemności szamponów samochodowych, przykładowo 200 ml, 500ml, 1 litr, 5 litrów. Szampon o zrównoważonym pH zapewni neutralne pH 7 powierzchni, podczas gdy inne, bardziej agresywne środki czyszczące, pozostawią zasadową lub kwaśną powierzchnię. Szampony z rozpuszczalnikami zwykle są najtańsze i mogą nawet usunąć powierzchnię z wcześniej nałożonego szczeliwa, dlatego należy ich unikać.