4 min 1 rok

Dekorowanie przestrzeni biurowej może być zniechęcające i czasochłonne, ale skuteczność metalowych mebli sprawia, że twoje zadanie jest znacznie łatwiejsze.

Dzięki obfitości opcji rodzajów metali, różnorodności stylów, przystępności w perspektywie krótko- i długoterminowej, nie można się pomylić z metalowymi meblami. Decydując o tym, jak ma wyglądać twoje biuro, ogromną uwagę przywiązuje się do materiałów, z których będą wykonane meble. Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw preferuje przechowywanie akt, dokumentów i kartotek w metalowych szafach. W sprzedaży znajdziemy różne rodzaje szafek na akta, które mogą służyć jako wyposażenie biura czy placówki medycznej. Blacha stalowa stosowana w przemyśle mebli biurowych składa się głównie z dwóch różnych rodzajów blachy, a mianowicie walcowanej na zimno i ocynkowanej.

Jak wybrać dobrą metalową szafę kartotekową?

Jakie zalety posiada szafa kartotekowa metalowa?

Blacha ocynkowana ma większą odporność na korozję niż blacha walcowana na zimno, a co za tym idzie ma również dłuższą żywotność. Metalowe szafy kartotekowe mogą być również wykończone za pomocą malowania proszkowego, co zwiększa ich trwałość i estetykę. Możemy wybrać szafy z kilkoma szufladami o różnym układzie, w pionie lub w poziomie, jak również z praktycznym zamkiem, który chroni zawartość przed osobami niepowołanymi. Mobilna szafka na akta to taka, którą można łatwo przenosić po biurze. Szafki te są wyposażone w kółka, które umożliwiają przetaczanie ich po dywanach i innych powierzchniach. Zapewnia to łatwy sposób transportowania dokumentacji w całym biurze i odsuwania szafki na bok, gdy nie jest używana. Zamiast stałej szafki możesz wybrać mobilny model ustawiony pod biurkiem i po prostu wyciągnąć go, gdy potrzebujesz dostępu do dokumentu.

Meble metalowe mają wiele do zaoferowania każdej przestrzeni biurowej, są pojemne, trwałe, łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Wyjątkowa wytrzymałość, solidność i stabilność sprawiają, że meble metalowe są trwalsze niż inne rodzaje mebli. Jeśli nie chcesz mieć w biurze bałaganu i spędzać czasu na szukaniu potrzebnych dokumentów, potrzebujesz szafy kartotekowej metalowej. Takie meble doskonale nadają się do usprawnienia zarządzania dokumentami i optymalizacji przepływu pracy, niezależnie od tego, czy pracujesz w tradycyjnym biurze, w placówce oświatowej, medycznej czy w domu.

Szafy na akta są dostępne w wielu różnych wzorach i materiałach, ale zrozumienie, czy potrzebujesz modelu pionowego, czy bocznego, natychmiast pomoże ci wyeliminować połowę opcji. Pionowa szafa kartotekowa metalowa jest najpopularniejszym wyborem do mniejszych biur. Ponieważ opierają się na systemach segregowania od przodu do tyłu, pionowe szafki na dokumenty mogą być dość głębokie, więc upewnij się, że zostały odpowiednio zmierzone i zmieszczą się w dostępnej przestrzeni. Szafy boczne zazwyczaj mają dłuższe szuflady, mogą pomieścić większą ilość dokumentów niż większość modeli szafek pionowych i są szczególnie przydatne, jeśli planujesz przestrzegać alfabetycznego systemu segregowania dokumentów.